şükela:  tümü | bugün
  • açılmayacaksa; bir kısım akademisyen tayfanın acil beyin nakline ihtiyacı var: "evdesiniz yapın amk" diye her haftaya ödev, quiz, 8 vize, 2 final, senkron/asenkron ders, proje koyup, zoom üzerinden yoklama alıyorsun tek ders için, anam babam eve geliyor sırtımı izleyip, yatalak gibi önüme yemek koyup gidiyor.

sizin vizyonunuzu sikeyim ben, gelişemiyoruz böyle! evde olduğu için geçimini kendi sağlaması gereken insanlar olduğunu unutup herkesi bir eli yağda bir eli balda sanıp, eller havada aynalı sınav yapıyorsunuz!

lan profesör oluyorsun, ülkenin en taşaklı şirketlerine danışmanlık yapıyorsun, öğrenciyi boğmadan adil bir değerlendirme sistemi kuramıyorsun!

ta amına koyum vereceğin dersin de, yapacağın sınavın da, ödevin de! tamam süreç uzaktan ama hayat bitkisel değil, 1 saat yürüyüşe çıkamıyorum yeter artık!
  • açılsın diyenlerin çoğu, okul açıldığında devamsızlıklarını sınıra kadar yapmazlarsa ben de bir şey bilmiyorum..
  • <tam 3 gündür 16 sayfa yazı yazmak için uykumdan feragat ediyor klavye başında güneşin doğuşunu görüyorum> demiş yukarıda biri

ahaha kıyamam yaaaaaa sdf

bak küfür edicem, edemiyorum, etmiyorum, çünkü beyni sikinde ergen bunlar, acıyorum

la oğlum, 3 gündür 16 sayfa yazı yazıyosun da sınava kaç gün çalışacaktın sen? ha benim eşek evladım? sınava 3 gün çalışmıyorsan, ya da 16 sayfa yazı yazmak sana koyuyorsa, köyüne dön, babana söyle seni okutacağına 3 tane davar alsın onları güt, daha karlı çıkarsın. çünkü zaten mezun olduktan sonra da bu kafadaki biri siksen iş bulamayacak.

<okulda olmuş olsaydım o sınavı 1 saatte verip bu kadar çileye katlanmazdım.> diyor

çile? araştırma? öğrenme?

e hani eğitimdi amk? üniversite bunlar için ortam bunlar için sikiş sokuş ihtimali. sikişeceği insan sayısı da maksimum 2, onlar için tüm dünya yansın istiyorlar.

siktirin gidin oturun evinizde, aşı gelir, virüs gider açılır okullar.
  • üniversitelerin açılma ihtimali oldukça düşük görünüyor çünkü kyk yurtları, özel yurtlar ve apartlar gibi konaklama yerlerinin olası vakalarda karantinaya alınması gerekir. bu durum için de alternatif bir çözüm yok gibi görünüyor.
    bir diğer noktaysa derslikler ve alınacak önlemler noktasında alternatifler pek mümkün görünmüyor. özetlemek gerekirse üniversitelerin kısa vadede açılabilmesi için bir mucize olması gerekiyor diye düşünüyorum.
  • arkadaşlar bence bunlarla kafayı yormayın. hazır online eğitim meşrulaşmışken, gidin gerçekten neyle ilgileniyorsanız o okulu online olarak okuyun. distancelearningportal a bi bakabilirsiniz ama dünya kadar degree ve course mevcut ve bu daha da artacak. ben bugün genç olsam bunu yapardım. sikerim semih üniversitesini.
  • su an üniversitelerin açılmasını isteyen kitlenin %99 u sevismek isteyen genclerimizdir gerisi de kantinciler ve ev sahipleri
  • çok zor kardeşim. açılmaması en güzeli aslında. öğrenciyi s.ken esnaf, ev sahipleri bir avcunu yalasında ogrenciye hasret oldukları şu dönemin önemini anlayıp öğrenciye adaletli davransınlar. (not: öğrenci değilim ama öğrenci iken aileye şu öğrenciye şu fiyat diyen ev sahipleriyle karşılaştım.)
  • 2 farklı üniversite gördüm. hiçbirinde de amfilerin tam kapasite dolduğunu görmediğim. ama nedense karantinaya girince çocuklarda bir eğitim sevdası öğrenme aşkı falan *

üniversiteler açılsa bile bak şuraya yazıyorum, ilk günden sınıfın amfisi %50’den fazla dolmaz. diğer günler de giderek azalır.

özetle, üniversiteler elbet açılsa daha iyi eğitim olur. ama gelip de ortalaması 0,75 olan çocuğun okulu özledik açılsın yeaaaa deme sebebi karı kız kesip kızlarla sarkmaktan başka bir şey değildir.

üstte bir yazar üniversitelere fuhuş yuvası gözüyle bakıyorsunuz falan fistan demiş. he amk aslen yobazistanlıyız zaten biz. herkes tanıyor milleti, açılmasını istemesinin sebebini. gelip duyar kasmaya, fav alıcam diye ayrı ayrı noktalardan vurmaya gerek yok.

ulan survivor izleyen, her akşam olan masterchef vs programlarını twitter’da tt yapan millet okullar açılsın diye kampanya başlatıp tt yaptı. hiç mi düşünemiyorsun lan bir gariplik var diye?

ha bu virüste, bu kyk yurdu şartlarında hala üniversite açılsın diyen abazan berkemal da zaten siktirsin gitsin. düşünme yetin yok bari kalabalık yapma.

edit: bazıları milletin seksinden size ne demiş. bana ne amk sikişen sikişsin bana giren çıkan yok. ama birleri sikişmesi için benim canımın sağlığını tehlikeye atacak kararda fikir beyan ediyorsa orada dur derim. kyk yurdunda bir tane virüs yeter. bakın kyk yurdundaki tek bir virüs tüm okula bulaşır. abartmıyorum, o yurda değil tüm okula bulaşır. gel iş hala ahkam kesiyor dalyaraklar. ulan sabah 8de ders olunca hocaya ana bacı söversiniz, koy götü yat yatağında istediğin saatte gir dersine pezevenk. rahat batıyor insanlara yok sosyalleşememiş de yok bişeymiş de.
  • bir sonraki güz döneminde açılacağını düşünüyorum.
  • açılmamalı. bu çok net. ama sistem de oturmalı artık. her gün ödev her gün ödev olmaz. evdeyiz diye oturuyoruz sanıyorlar. herkes aynı şartlarda yaşamıyor