şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce mezun olduğum okulda bu sene bahar şenliğine kimler geliyormuş diye google'da arama yapmak istemem sonrasında karşılaştığım durum.

  itü,ytü,odtü,boğaziçi gibi top level okullarda bile bahar şenliği düzenlenmiyor artık sanırım. bir tek odtü'de düzenlenmiş o da valilik yasağı nedeniyle yalnızca 1(bir) gün.

  anadolu'da bazı üniversitelerde yapılmaya çalışılmış ancak gelen isimler felaket, en iyi isim piiz filandı gördüğüm 2-3 şenlik yapan üniversitede.

  cidden bir halkın eğlenmesi,gülmesi,pozitif enerji saçacak aktivitelerde bulunması bu kadar korkutuyor mu değerli devlet büyüklerini? neden güzel olan herşeye karşısınız? 100 kişilik bir gençlik toplanmasına bile müsadeniz yok artık, garipsiniz, kötüsünüz.

  edit : durum o kadar da kötü değilmiş henüz anlaşılan, özel mesajlardan gördüğüm kadarıyla odtü öğrencileri 3 gün olarak yapmış şenliklerini, itü de güzel bi şenlik yapmış. başlık altında da azımsanmayacak sayıda şenlik gözüküyor. sevindirici bu hali de :)
 • balıkesir üniversitesi’nde kermes tadında olduğu için en azından oradaki grup için kayıp olmayan olay.
 • kimsenin özgürlüğüne karışmadığını iddia eden orospu evlatlarının döneminde gerçekleşmiştir.
 • chill@ozu adıyla özyeğin'in düzenlediği şenlik vardı bu sene istanbulda bir tek.

  edis
  manga
  fatma turgut
  mahmut orhan
  oscar and the wolf

  falan geldi onun dışında bu kadar tatminlar bir festival göremedim ben.
 • süleyman demirel üniversitesinde oldu tabi ona bahar şenliği denebilirse.
  kalben, adamlar, son feci bisiklet
  kalbene dargınım; sözlüğe geldiğinde soruma cevap vermemişti. son feci bisiklet’in olduğu gün aşırı yağmur vardı gidemedim.
  adamlar da 1 saat bekletip çıktı onlara da kırgınım.
 • üniversiteleri geçtim ülkede festival/şenlik gibi etkinliklerin azalarak bitmesidir.

  bu durumun sebepleri ise

  sponsorluk olaylarının zorlaşması
  gelecek özellikle yabancı şarkıcıların ücretleri
  değiştirilmeye çalışılan toplam yargıları
 • odtü de kıbrıs kampüsü düzenledi. ana kampüste de 9-11 mayıs arası var. 3 gün olacak yine yani. diğer üniversiteleri çok takip edemedim.
 • şimdiki üniversiteli nesillerin işi zor. bizim zamanlarımızda (1990'lar) her şey daha güzeldi. üniversitede bile okumak güzeldi. internet bile yoktu, değil akıllısı daha cep telefonu bile yoktu ortada ama herkes daha güzel sosyalleşiyordu. festivallerimiz, kutlamalarımız oluyordu. boşuna dememişler oldies but goldies...
 • iktidara yaranmaya çalışan yavşak rektörlerin halt yemesidir.

  şenliklerde tuttuğumuzu sikiyorduk sanki amına koyim!