şükela:  tümü | bugün
280 entry daha
 • üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlaması yuzbinlerce kişinin şehir değiştirmesi anlamına da geliyor. yurtların ve öğrenci yemekhanelerinin de açıldığını hesaba katarsak salgın hastalık ile ilgili risklerin çok fazla artacağı anlamına gelir bu.
  yöneticilerin buna cesaret edebileceklerini hiç sanmıyorum.
 • yök'ün öğrencileri belirsizlik halinde bırakması olayı tamamen utanç vericidir. milyonlarca üniversite öğrencisinin kafasında milyonlarca soru işareti varken hala neyi bekliyorlar anlamış değilim. meb çıkıp zibilyon tane açıklama yaptı bu süreç boyunca ama bir de bu kuruma bakıyoruz. sessiz sinema oynuyorlar sanki.

  edit: ben bunu yazdığım sıralarda yök açıklama yapmış. 1 ekim 2020 tarihinden sonra açılması planlanıyor üniversitelerin. söyleyecek çok şey var ama neyse.
 • hibrid olarak başlayacak arkadaşlar. fakülte veya bölüme özgü olarak haftada 1 veya 3 gün arasında yüzyüze ders, geri kalan dersler online olacak. bununla birlikte vaka artışları böyle giderse çevrimiçine iki ay içinde dönebiliriz.
 • yök az önce kampuslere dönüşü tavsiye etmemiştir.
  akademik takvimleri 1 ekim sonrasina ayarlanmasını tavsiye etmiştir.

  bu açıklamadan anlaşılacak konu okullar 1 ekim sonrası açılacak , eğitimin yüzyüze olması yahut online olması okullara yerel faktörlere (muhtemelen salgın durumu) bırakılmıştır. yök alınacak kararlarda destek vereceğini belirtmiştir.

  belirsizlik gidermek amacıyla yapılmış açıklama , belirsizliği daha belirsiz kılmıştır.

  tek anladığım teknik ve lab gibi zorunlu derslerde yüzyüze tavsiye edilmiş sanırım.
  her bölümün ihtiyaçları ve eğitim olanakları farklıdır derken...

  bir üstte silinen bir entry vardı, tavsiye konusu bu nedenle anlamsız gibi gelmiş olabilir.
 • hükümet bu kararı yök'e, yök de üniversitelere bırakarak topu birbirlerine attılar. işgüzarlık yapıp yüzyüze eğitime başlayacak olan üniversiteler olası vaka artışının sebebi olarak görülüp hedef olacaklardır. hadi bakalım hangi akıllı yapacak bu işi ilk olarak.
8 entry daha