şükela:  tümü | bugün
 • dönem iptali mi olur, ek süre mi verilir bilmem ama mutlaka bir çare bulunmalı. aynı şeyi tez süresi için de yapmalıdırlar.

  başlık başa.

  edit: arkadaşlar, başlığı görünce öğrenci arkadaşların sesini duyurabilmeleri için doldurdum. elbette ki dönem iptali haksızlık olabilir. fakat yök'ün bu konuya bir açıklık getirmesi zorunludur.
 • saçma sapan önerilerle ekşi sözlük yardırıyor. vakıfta okuyan öğrenciler de var. o kadar para yatırdılar boşuna mı gidecek? bu dönem mezun olacak onbinlerce öğrenci mezun olamayacak mı?

  uzaktan eğitimle de olsa bu dönem yapılacak ve dersler verilecek. mezun olan öğrenciler mezun olacak, kimsenin dönem kaybı olmayacak. olmaması da gerekir.
 • yeğenimle konuşmadan önce pek önemsemediğim konuydu lakin bu çocuklardan mezun olacak durumda olanları var, tam burslu okuyanları var, lab dersi olanlar, sunumu olanlar var.
  dönemi iptal etseler herkes kaybedecek ama adil olacak en azından.
  dönemi iptal etmeseler mesela mikrobiyoloji lab dersi sınavını nasıl yapacaklar ya da başka aklıma gelmeyen dersler.
  edit: mimarlik bitirme projesi varmis cocuklarin, dis hekimligi uygulama dersleri olan piril piril cocuklar mesaj atiyor.

  t: bir an önce yök`ün açıklaması gereken konu.
 • "ben 12 ay askerlik yaptım sende öyle yapacaksın yoksa haksızlık olur" kafasından çıkabilecekse millet bu yürümeyen uzaktan eğitimle basit ödevlerle ve testlerle geçirsinler millet yoluna gitsin (2 saat dinlediğim dersten hiçbir şey anlamadım.telefon ekranında slayt yazıları görünmüyor bile) kim bilir kaç kişi yakınını kaybedecek,işini kaybedecek bide saçma sapan anlatılmamış dersin sınavıyla ugraşmasınlar. ha derseniz "ben bencil biriyim,ben süründüm onlardan sürünsün" o zaman adam gibi aynı şartlarda seneye atması gerek. eşeğin tenazül uzvuna su kaçırmadan yönetilmezse bu süreç çok kötü olacak. okulları uzayan,yaz okulu bekleyen çok insan var.onu geç bu sene kredileri kesilecek öğrenciler var. bu dönem bir şekilde geçirilmeli en hafif şekilde.
 • ne kadar şanslısınız bir bilseniz. ben öğrenciyken bir yerlerde savaş çıksa da okula gitmesem diye dua ederdim. ülkenin en nezih yıllarına denk gelmişim, üniverisite kavga bile olmadı.
 • uzaktan eğitim sistemlerini düzeltsinler üniversiteler kaçıncı yüzyıldayız. çoğu ders için youtubedan hintli videoları izledik biz... metrobüste öğrenilmiyor hiç bir şey. sorumsuz üniversiteleri gün yüzüne de çıkardı tabi bundan kimseyi sorumlu tutmuyorum 30 bin kişilik üniversiteyle 1000 kişilik olanı kuyaslamak doğru değil.
 • dönem iptali kadar saçma bir öneri görmedim. kaldı ki okuduğum bölüm ders geçmeye değil sınıf geçmeye dayalı. hem de lab derslerimden dolayı online eğitime de bütünüyle dahil olamıyorum. marta kadar tamamladığım seneyi en baştan mı tekrar edeyim ben ? elin çinlisi yarasa ziyafeti çekiyor kendine, ben neredeyse tamamladığım seneyi en baştan alıyorum. e oldu canım başka ? yazın telafisi yapılır olur biter. diğer öneriler akla mantığa uygun değil. yazın telafi edilemeyecek durumdaysak da 2021 sezonu başlangıcında bu senenin konuları tamamlanır, 2021 yaz tatili kısalmış olur yani.
 • dijital dünyada yaşıyorsunuz kendinize gelin okuduğunuz okulların hepsinde uzaktan eğitim sistemi olmak zorunda.üniversite gibi bilim yayma kurumlarında basit bi uzaktan eğitim sistemi kurulamıyorsa bırakın o okulu gitsin mezun olsanız da bi halta yaramayacak
 • bu uzaktan eğitimle verilen dersler üzerinden midterm ve final yapmak gibi bir akıllılık yapmazlar umarım. çünkü mümkünatı yok okuldaki dersin yerini tutmuyor. zaten week 6'ya kadar da ne işlediysek finali bile ondan yapmaları çok saçma ve yetersiz olur. en iyisi dönem tekrarı gibi.
 • su gunlerde beni rahatlatan tek sey "iyi ki okulu bitirmisim mezun olmusum" rahatligi.

  ozellikle donem uzatan arkadaslara ekstra sabir diliyorum.