şükela:  tümü | bugün
  • "ben 12 ay askerlik yaptım sende öyle yapacaksın yoksa haksızlık olur" kafasından çıkabilecekse millet bu yürümeyen uzaktan eğitimle basit ödevlerle ve testlerle geçirsinler millet yoluna gitsin (2 saat dinlediğim dersten hiçbir şey anlamadım.telefon ekranında slayt yazıları görünmüyor bile) kim bilir kaç kişi yakınını kaybedecek,işini kaybedecek bide saçma sapan anlatılmamış dersin sınavıyla ugraşmasınlar. ha derseniz "ben bencil biriyim,ben süründüm onlardan sürünsün" o zaman adam gibi aynı şartlarda seneye atması gerek. eşeğin tenazül uzvuna su kaçırmadan yönetilmezse bu süreç çok kötü olacak. okulları uzayan,yaz okulu bekleyen çok insan var.onu geç bu sene kredileri kesilecek öğrenciler var. bu dönem bir şekilde geçirilmeli en hafif şekilde.
  • saçma sapan önerilerle ekşi sözlük yardırıyor. vakıfta okuyan öğrenciler de var. o kadar para yatırdılar boşuna mı gidecek? bu dönem mezun olacak onbinlerce öğrenci mezun olamayacak mı?

uzaktan eğitimle de olsa bu dönem yapılacak ve dersler verilecek. mezun olan öğrenciler mezun olacak, kimsenin dönem kaybı olmayacak. olmaması da gerekir.
  • ciddi ciddi düşünülmesi gereken mesele. ilk, orta ve lise eğitimini uzaktan ver, artık ne demekse o, ama mühendislik mimarlık gibi lisans eğitimlerini uzaktan vermek öğrenciler için büyük haksızlıktır. eğer bu fikrime katılmayan varsa sormak isterim, bu uzmanlık alanları neden açıköğretimde yok

belki bu sayede üniversite sınavını da, daha ileri bir tarihe, ertelemek kolaylaşabilir.

edit: umarım yök şöyle sivri zeka (#104151540) arkadaşlarla aynı düşüncede değildir. "dönem kaybı" ne ya*. mühim olan eğitim. sana yarın öbür gün iş görüşmesinde bu ders notu niye böyle veya sen bu dersin uygulamasını görmedin mi, diye sorduklarında ne diyeceksin, internet paketi bitmiş videoyu izleyemedim mi diyeceksin. yazar arkadaşım mesleğin ne bilmiyorum ama bazı meslekler vardır, böyle ayağa düşürmenin cezasını toplumca çekeriz. ayrıca lütfen saçma fikirlerinizi şuraya tükürmeyin.
  • yeğenimle konuşmadan önce pek önemsemediğim konuydu lakin bu çocuklardan mezun olacak durumda olanları var, tam burslu okuyanları var, lab dersi olanlar, sunumu olanlar var.
    dönemi iptal etseler herkes kaybedecek ama adil olacak en azından.
    dönemi iptal etmeseler mesela mikrobiyoloji lab dersi sınavını nasıl yapacaklar ya da başka aklıma gelmeyen dersler.
    edit: mimarlik bitirme projesi varmis cocuklarin, dis hekimligi uygulama dersleri olan piril piril cocuklar mesaj atiyor.

t: bir an önce yök`ün açıklaması gereken konu.
  • yök'ün artık açıklama yapması gerekiyor. apartlara boşa kira ödüyoruz.
  • ne kadar şanslısınız bir bilseniz. ben öğrenciyken bir yerlerde savaş çıksa da okula gitmesem diye dua ederdim. ülkenin en nezih yıllarına denk gelmişim, üniverisite kavga bile olmadı.
  • dönem iptali mi olur, ek süre mi verilir bilmem ama mutlaka bir çare bulunmalı. aynı şeyi tez süresi için de yapmalıdırlar.

başlık başa.

edit: arkadaşlar, başlığı görünce öğrenci arkadaşların sesini duyurabilmeleri için doldurdum. elbette ki dönem iptali haksızlık olabilir. fakat yök'ün bu konuya bir açıklık getirmesi zorunludur.
  • dönem iptali kadar saçma bir öneri görmedim. kaldı ki okuduğum bölüm ders geçmeye değil sınıf geçmeye dayalı. hem de lab derslerimden dolayı online eğitime de bütünüyle dahil olamıyorum. marta kadar tamamladığım seneyi en baştan mı tekrar edeyim ben ? elin çinlisi yarasa ziyafeti çekiyor kendine, ben neredeyse tamamladığım seneyi en baştan alıyorum. e oldu canım başka ? yazın telafisi yapılır olur biter. diğer öneriler akla mantığa uygun değil. yazın telafi edilemeyecek durumdaysak da 2021 sezonu başlangıcında bu senenin konuları tamamlanır, 2021 yaz tatili kısalmış olur yani.
  • çoğu mühendislik dersi uzaktan anlatılamayacak kadar karışık ve ders ortamında gözlenilmesi anlaşılması gereken çok fazla husus var. dönem iptali gereksiz olur yaz tatilinden gitmesi olası.
  • 17 ağustos 1999 depreminde üniversitenin ilk 3 ayı iptaldi ve sonrasında...
    eğitim yılı haziran yerine temmuz'un sonuna sarkıtılıp, ara tatil de 1 hafta ile kısıtlanmıştı diye hatırlıyorum

tabii o zamanlar liyakat sahibi yöneticiler vardı, öğrencilerin süre kaybetmemeleri için çaba gösteriyorlardı.
    şimdikilere bakınca, pamukkale üniversitesi rektörü falan... içim acıyor!