şükela:  tümü | bugün
74 entry daha
  • bu süreçte üniversitelerin sınavları ile alakalı bir bilgisi olan var mı? ben yakalayamadım bir şey. eğitim online devam edebilir fakat sınavlar?
    edit: gelen mesajlardan şöyle bir kaynak buldum.

--- spoiler ---

yök başkanı yekta saraç, vize sınavları ertelenecek mi şeklindeki soruya "üniversiteler karar verecek. online sınav olup olmayacağına üniversiteler karar verecek. online yapabilirler ama bu halde denetleme yapacağız" dedi.
    --- spoiler ---
  • tezimin çok verimli bir evresindeyim. çalışıyorum ve bu dönem mezun olmak zorundayım.
    bir kısa film çekmek zorundayım bitirme projesi olarak, online eğitim olduğu sürece bunu da doğru düzgün yapamayacağım.
    lanet gibi bir dönemden geçiyoruz fakat dönemi iptal ederseniz özellikle son dönemde olanların çoğu emeği boşa gidecek. yapmayın, etmeyin.

edit: şu saçma sapan yalan haberi de ortalıkta dolaştırmayın. birçok kişi arkadaşları ile paylaştı ve paniğe sebep oldu. yurtlarda, apartlarda kalmak zorunda olan ve ücret ödeyen insanlar var. şöyle bir süreçte en son ihtiyacımız olan şey panik.
  • yanlış önermedir doğrusu
    (bkz: üniversitelerin iptali) olmalıdır bu ülke için ,gerçekten bir iki üniversite dışında bir çok üniversitenin diploma vermekten başka birşey kattığı yok insanlara.bütün eğitim hayatımda öğrendiğim herşeyi pdf ,coursera ve youtube derslerine atıf etmeyi borç bilirim. fakat burada kücük bir nüans var ,hocalarım bana hayata bakış açısı kazanmaya zorlamıştır yaptıkları yanlışlarla ,doğrular zaten kar....buna da gerek var mı ? denirse bence yoktur.
  • yapılabilecek en mantıklı eylem, fakülte fakülte ve bölüm bölüm uzaktan eğitim ve ödevler ile mezun edilebilecek bölümlerin tespit edilmesi. bu bölümlerdeki öğrenciler online sistem üzerinden ödev gibi şeyler ile mezun edilecekler.

uygulama gerektiren bölümler ise yazın telafi edilecek bir şekilde, başka çıkar yolu yok. her öğrencinin gelecekle ilgili bir planı ve hayali var. oturduğunuz yerden ‘dönem iptal olsun yav’ demek kolay tabi.
  • 30 yaşına gelicem ve hala okuyorum.
  • şu çinliler o kadar insanın ahını aldı ki...
  • sanki yüz yüze eğitimi çok becerebilmişler gibi uzaktan olanı deniyorlar. uzaktan eğitim ise hocaların pdf yükleyip homework gibi gerizekalıca uygulamalarından oluşuyor. onlardanda fazla bir şey beklemiyorum çünkü bunun bir tarafı kadayıfa dönmüş rektörler, bölüm başkanları gibi süper zekalılardan çıktığını biliyorum. işte böyle...
  • hasta yatağımda ateşimi 50 dereceye çıkaran başlık. yüksek lisans yapıyorum ıkına ıkına da olsa dersleri vermek üzereyim teze geçicem seneye. böyle bişi olursa okulun parmaklıklarına zincirlerim kendimi. bu ellerle sayfalarca paperlar hazırladım ben allahsızlar
  • valla bizimki yangından mal kaçırır gibi uzaktan bir sınavla korono bitmezse bildiğin tek sınav ya da proje , ödev falan filanla bitireceğiz dedi.
    korono biterse de uzaktan yapacağım vize sınavı , proje ödev falan fıstık notlarınızı %20ile kapatacağım dedi. finali de %80 yapacağını açıkladı.

valla uzaktan işler ne kadar da kolay oluyormuş.
    üniversiteler diploma veriyor dediklerini na bizzat kanlı canlı bir kez daha görmüş olduk. vay be.

kıl hocalar kıllık yapamayacaklar bakalım ne kadar zormuş dersleri.
    havaları batsın.

olan benim yazıya oldu eyi mı? o kadar bayram seyran festival araştırdım ettim. öff.
22 entry daha