şükela:  tümü | bugün
 • evde, anne baba ile mahpus kalan yurdum gençliği(!) kampüsteki özgür(!) yaşam alanına kavuşabilmek için dur durak bilmeden her gün yeni bir kampanya başlatıyor.

  sevgili öğrencilerimizin okuma azminin virüs tehlikesinin önüne geçtiği bu duruma, yök daha fazla kayıtsız kalmamalı ve üniversiteleri derhal yüz yüze eğitime açmalıdır.

  bu arada sosyal medya'da yeni başlattıkları kampanyanın ismi #ünililersokağayökistifaya

  not: sevgili anne babalar; bu çocuklara ne yapıyorsunuz allah aşkına? her gün dayak mı atıyorsunuz? tarlaya mı götürüyorsunuz? kur an kursuna mı gönderiyorsunuz? neden sizden evden kaçmak istiyorlar?
 • universiteliler okula degil ortama gidiyorlardir diyerek hakli ancak gunumuz sartlarinda ise aptalca gordugum basliktir.
 • esnafın üniversitelilerin okula gitmesini istemesi desek? kafeler vs kapatılacaksa gitsinler.
 • benim okulumda bir öğrenci virüsten vefat etmiş, gençler ölmüyor diye bir şey yok. şu zaman da açılması mümkün değil. boşa konuşuyorlar.
 • seks yapamadığı için evde patlamak üzere olan bir z kuşağı mevcut. bunu istemeleri çok doğal. en azından yiyişmek istiyorlar kampüsün yeşilliklerinde. bu kadarına hakları var.
 • ortamaysa ortama size ne be.genç insan başka ne isteyecek.sanki herkes mutlu olduğu şeyi yapmak istemiyor.yazık günah ben üzüldüm üniversiteli olmamama rağmen.en güzel geçirilecek yıllar.herşey aynı bir üniversite mi yayacakmış virüsü ki yaysa bile genç bunlar.ailenin yanında olmadan yaşlı insanı nereden bulacaklar.kapsalar da atlatırlar.aile evinde daha çok yaşlı var.iki gün seyahat yoğunluğu olacak o kadar.sokağa çıkma yasağında da olmuştu bir halt olmadı.saçma sapan bir uygulama.ha orada burada toplu oturmuşsun, avm ye oraya buraya girip çıkmışsın, ha otuz dakika ders dinlemişsin.sevişemeyen kıskanç tipler rahatsız.
 • genç üniversiteliler rahatsız; sevişemiyorlar.
 • gelen mesajlar üzerine edit: evde anasından babasından gizli sigara bile içemeyen ev seksileri mesaj yağmuruna tuttu; sen bunları yaşayamadın diye. evet ben bunları yaşamadım çünkü ben sizin gibi tayt paça pantolon giyip de am uğruna tiktok çekmiyordum. hem okuyup hem çalışarak hayatımı sürdürüyor kalan paramla da amsterdam'a gidiyordum. şimdi sakin ol ve annenin soyduğu o mandalinayı yere bırak.

  dertleri üniversite değil dertleri kıyafetlerini göstermek, eller havaya havaya yapmak, hangover selfieler çekip muratcanlarla sabahlamak; kantinde oturup bahis muhabbeti yapmak; tinder'dan kadın/erkek düşürüp sürtünmek. kimse kimseyi kandırmasın tr'de birkaç üniversite bölümü hariç geri kalanların hepsinde eğitim kalitesinin sıfırın altında olduğunu herkes biliyor.

  peşin edit: üniversiteye gidememiş ondan böyle kıskançlık yapıyor muhabbeti yapacaklara şimdiden söyleyeyim akademik eğitimimi yurt içinde ve yurt dışında herkesin gitmek için can attığı üniversitelerde tamamladım.
 • kardeşim üniversitede ailemden ayrı şehirde, tek başına bir evde yaşıyor. sabahları yulaf lapasını instagram’a atarak güne başlıyor. yürüyüşe çıkıyor, cafelerde ders çalışıp, kulüp etkinliklerine katılıyor.

  mart ayından beriyse aile evinde, geçen hafta sonu 100kilo domates soymuş annemle. kışlık sos yapmaktan içim çıktı. ev domates kokmuyor, ev domates oldu diyor.
 • sürekli online eğitim kötü olduğunu vurguluyorlar.sanki keyiflerinden online yapılıyor.suan vaka sayısı fazla ama kritik seviyede değil ama kış öncesi okulların açılması oldukça riskli.okullari açıp kış bir an önce bastırdığı an okulları tekrar kapatsa bile vakayı tutamazlar.1 sene herkes sabretsin zaten bu kış geçtikten sonra kademe kademe düzeleceğini düşünüyorum.