şükela:  tümü | bugün
 • çirkin kızları dışlama. her çirkin kızın mutlaka güzel arkadaşları vardır.
 • bütün üniversite hayatını birlikte geçireceğin, hatta geri kalan ömrünü de.. beraber yiyip beraber içeceğin, yeri geldiğinde birlikte aç kalacağın, aşık olduğunda omzunda ağlayacağın.. ama illa ki müthiş anılar yaşayacağın dostlarınla da tanıştığın derstir ayrıca..

  -merhaba burası boş mu?
  +(kocaman bir gülümsemeyle)evet. *
 • unutulmayan derstir. neden mi? açıklayalım.
  sene, 2003
  bölüm, maden müh.
  ilk dersin adı maden mühendisliğine giriş dersidir. bölüm başkanı olan hoca gelir ve şu konuşmayı yapar.
  "siz neden bu bölüme geldiniz ki? mezun olan erkekler benzin istasyonunda pompacı, kızlar da evlerinde çeyizlerini hazırlayan üniversite mezunu olur" der ve bu güzel lafın üzerine herkesin morali bozulur, o an bırakmayı düşünenler mi dersiniz, şoka girenler mi dersiniz hepimiz çeşitli tiplere gireriz.

  sene, 2010
  hiç bi arkadaşım istasyonda pompacı olmadı, kızlarda evlenmeyi düşünmüyolar. ama gizli gizli çeyiz hazırlıyolarsa bilemem tabi (%99 oranla herkesin güzel bir işi var)
 • üniversitede ingilizce hazırlık okuyan sayısının aşırı artmasıyla ilk dersin ingilizce olması sıklaşmıştır. ama gelin görün ki bölüme geçtikten sonra da ilk girdiğim ders yine ingilizceydi.
 • yıl 1987

  ilk dersimiz introduction to programming 101 (bilgisayar mühendisliğinde okuyoruz). hoca * derse girdi tahtaya yazmaya başladı bir şeyler sonra arkasına döndü .. "kaçınız bilgisayar programı yazdı daha önce" ? kalkan 3 el 40 kişilik sınıfta. "kaçınız bir bilgisayar gördü ?" kalkan el sayısı 5'e çıktı. işte böyle başlamıştık sözlük, şimdi sınıf arkadaşlarım işin ilmini yaptı ben hala oricteyim *
 • iyte mmiarlık fakültesinin depremden sonraki halleri sırasında fen fakültesinin kantini yapılması planlanan yerinde * girilen proje dersidir. üstelik programda sabahtan akşama kadar aynı ders gözükmektedir. introduction to design. daha bünye ortamı kaldıramadan bir de üstüne tüm gün aynı hocaları karşısında görünce error vermişti haliyle.
 • çoğu kimse hatırlamaz bile. ama yan sırada/koltukta oturan afeti hatırlamayanınız var mı?
 • birinin çıkıpta "zil ne zaman çalacak hocam" deyipte rezil olduğu ilk ve son andır.

  zöge: nihaha zorunuza mı gitti lan. "zil ne zaman çalcak ya uf patladım sıkıntıdan" smwqklejwqlekqwje
 • geç kaldığım derstir. türkçe dersiydi, yanımda liseden aynı bölümü kazandığımız bi arkadaşım, kapıyı çalsak mı çalmasak mı tereddütü yaşamanın ardından, yoldan geçen muhtemelen üst sınıf birinin direk girin önerisiyle girmiştik...
 • bölüm başkanı olan hocamızın ve stajyerinin birlikte girdiği ve benim sınıfı geç bulmamdan kaynaklı olarak geç kaldığım derstir. kapı açıktı insanlar teker teker geldiler sanırım benim gibi. o gün öylesine gitmiştim ben ama millet süslenip püslenip gelmiş abi. ben üstte tişört altta mavi basket şortuyla katıldım aralarına. zaten ben girince hoca '' aha lan erkek '' oldu ... sikiyim noluyo lan derken bi baktım abi sınıfta hiç erkek yok ortalık leş gibi oje kokuyo resmen. ananı ananı oldum az biraz. sağa sola '' lan başka erkek var dimi bak kayıt yaptırırken var dediler oğlum var dimi lan var de lan '' diye site ediyorum ...

  ertesi gün geldi bi kaç tane de gelmez olaylardı amuha goyim. godum şakirtleri ya ...