• şahsım adına (aynı şehirde kalmış olmaktan mütevellit) pek bir şey ifade etmemiş olsa da, özellikle yaşanılan şehir dışında bir yerde kazanılmış ise kişinin hayatında önemli bir yer edinmiş olan zaman.
  • başlığı görünce, "oha, yirmi yıl geçmiş üzerinden" dedirtendir.

harbiden yaşlandık artık.
  • üniversiteye gitme heyecanıyla kafada milyon tane tilkinin döndüğü yazdır.
  • mutlu ve gururlu olduğum yazdı. hayatta sevinecek pek az şeye sahip olduğumdan, bunu düşünüp düşünüp sevindim. farklı şehre gitmeyi isterdim aslında ama istanbul'da olup oradaki bir üniversiteyi de kazanınca böyle bir talep o günkü imkanlarla lüks ve gereksiz sayılıyor. böyle heyecanlar yaşamayalı uzun zaman oldu, hüzünlendim.
  • eğitimime zar zor para yetiştiren babam ankara'da üniversiteyi kazandığımda çok fazla sevinememişti. yıllar geçtikçe daha fazla anladım bu çaresizliği. küçük bir taşra kasabasında son baharda ankara'da iyi sayılabilecek bir okulda, yeni bir sayfa açıyor olmanın daha çok hüznünü yaşadım böylece.
  • bodrumdaki tatilime 4 yıllık süreyle kıbrıs'ta devam etmeye başladığım yaz.
  • 2002 dünya kupasının düzenlendiği en güzel yazlardan birisiydi
  • istanbul'a gidecek olduğumdan mütevellit yazı çalışıp para biriktirerek gecirmistim

havalara uçarak
  • 2003'tür. şu anki liselilerin anne babaları henüz tanışmamıştı.
  • 2008 yazıydı, para kazanmam lazımdı, tüm yaz huzursuzluk doluydu, param yetecek mi, devlet yurt verecek mi, gidince ilk aylar çok harcamamam lazım, insan içine gidiyoruz kıyafette lazım, aileden para aldığım her kuruş boğazıma dizilecek, çok kötü zamanlardı benim için. şükür ne ailem ne ben darda kalmadan bitirdik geçti gitti. 4 sene boyunca çalıştım ama iyi de oldu.
hesabın var mı? giriş yap