şükela:  tümü | bugün
  • örnek verilen adamların hepsi harvard'ı, oxford'u, mit'i falan bırakmış adamlar. lütfen bunlardan birinde okumuyorsanız denemeyiniz. tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

(bkz: babayı evlat katili etmek)
  • 20lerde çok mantıklı gözüken fakat 40lara gelindiğinde ne yaptım ben diye kafayı duvardan duvara vurduracak olan eylem.
  • bir insanın hayatında verebileceği en cesur ve radikal ikinci kararıdır. birincisi evlilik. insana ilginç bir ferahlık getirir.

son 4 yıl içinde ikinci kez yaptım bunu. hem de öyle dandik bölümler de değil. e bırakacaktın niye girdin diyenler de haklı ama sonunu göremiyorsan ortasında bile olsan geri dönebilmek lazım. sırf başladın diye bitirmek zorunda değilsin.

siz de eğer tıp ya da mühendislik dışında bir bölümde okuyorsanız bırakın gitsin. en iyi ihtimalle 2500tl maaş ile ortalama mutsuz bir insan olacaksınız. harcayacağınız en az 5 yıla yazık.

esnaf olun. en az doktor kadar kazanabilirsiniz.
  • çok güzel çok da iyi güzel olan, boktan bir hayata merhaba dedirten. ben bırakmadım bildiğin atıldım ama ikisi de aynı şey sonuçta gidecek bir okulun olmuyor. bak yine öss'ye hazırlanıyorum ama alışkanlık olunca insan her sıkılışında bırakayım be ne olacak sanki diyebiliyor. bir kere bırakmak gerek sonra da yenisine başlamak.
  • ülkedeki diploma fetişistleri yüzünden mantıksız bir eylem. üniversiteyi bırakıp iş kurayım, şu olayım bu olayım üni ne kadar saçma tribine girdiyseniz dikkat edin riski büyüktür. bu riski almaya çoğu gencin totoşu yemediği için ülke bu haldedir, o ayrı.
  • şu an dünyanın en büyük şirketlerinin kurucusu veya ceo'su olan bazı kişilerin zamanında yaptıkları eylem.

(bkz: steve jobs)
    (bkz: larry ellison)
    (bkz: bill gates)
    (bkz: mark zuckerberg)
    (bkz: paul allen)
    (bkz: michael dell)
    (bkz: frank lloyd wright)
    (bkz: ted turner)
    (bkz: david geffen)

öte yandan bu adamların hepsi üniversiteyi yan gelip yatmak için bırakmamışlar, hepsinin üzerinde deli gibi uğraştıkları ve ileride bundan iyi para kazanmayı planladıkları başka bir ilgi alanları olduğu için bırakmışlardır. bu nedenle bırakmak istiyorsanız hemen gaza gelmeyin.
  • çok tatlı gelir.
  • bırakıp kendi kişiliğine daha uygun bir branşa gidilecekse akıllılıktır. tamamen bırakılacaksa üniversite diploması alma hakkını kazanmışken bundan vazgeçip, lise diplomasıyla yola devam edecekseniz telafisi mümkün olmayacak bir hatadır. ne yapacaksanız yapın ama okula da devam edin. dönem uzasa da diplomanızı alın, sonra yine ne yapacaksanız yapın. bunun parayla ilgisi yok sadece. bu kültürel bir kazanım aynı zamanda.
  • harcadığınızı düşündüğünüz birkaç sene (ne süreyle okula devam ettiğinize bağlı) yerine kalan onlarca yılı elde edeceğiniz bir değiş tokuştur. bu şekilde bakıldığında kayıp verildiği düşünülen zaman aslında gitmez, kişinin kendini keşfetmesi için gerekli bir periyot olur.

sevilmeyen bir meslek ömür boyu icra edilebilir mi?
  • kafamda her gün 53 kere bırakıyorum zaten.