• çok tatlı gelir.
  • çok güzel çok da iyi güzel olan, boktan bir hayata merhaba dedirten. ben bırakmadım bildiğin atıldım ama ikisi de aynı şey sonuçta gidecek bir okulun olmuyor. bak yine öss'ye hazırlanıyorum ama alışkanlık olunca insan her sıkılışında bırakayım be ne olacak sanki diyebiliyor. bir kere bırakmak gerek sonra da yenisine başlamak.
  • kafamda her gün 53 kere bırakıyorum zaten.
  • bir dönem düşündüğüm lakin babamın üzerimde deneyeceği uri boyka ya taş çıkaracak hareketlerden sonra vazgeçtiğim düşünce

omg
  • şu anda içinde bulunduğum durum ,beni yoran bir durum tekrar sınava girmek hep aynı saçma stres boşa çıkan hevesler , bir çözümü olmalı bunların?
  • 20lerde çok mantıklı gözüken fakat 40lara gelindiğinde ne yaptım ben diye kafayı duvardan duvara vurduracak olan eylem.
  • okula-bölüme çok lanet ettim ama hiç düşünmedim ben bunu. belli bi krediyi verdikten sonra çok saçma geliyor zaten.
    gerçek manada yoğunlaşacağın, sevdiğin başka bir hedef veya bölüm varsa eyvallah. ama kararsızlık varsa devam et genco. almak için senelerini verdiğin diplomaya ulaşırsın en azından.
  • ülkedeki diploma fetişistleri yüzünden mantıksız bir eylem. üniversiteyi bırakıp iş kurayım, şu olayım bu olayım üni ne kadar saçma tribine girdiyseniz dikkat edin riski büyüktür. bu riski almaya çoğu gencin totoşu yemediği için ülke bu haldedir, o ayrı.
  • türkiye'de pek çok genç, ilgisine ve yetkinliklerine göre değil de, puanına göre ve geleceğini garanti altına almak adına kolay iş bulunabilen bölümlere yönelmek adına üniversite tercihi yaptığından, okulu bırakmak okuduğu bölümü sevmeyen öğrenciler için 1. ve 2. sınıfta makul bir tercihtir; ancak 4. sınıf için geç kalınmış bir karardır kanımca. insan okuduğu bölümü sevmeyebilir; ancak bu doğrultuda 4. sınıfa kadar eyleme geçmeyen birinin bir sene daha sabredip okulu bitirmesi bana göre daha mantıklıdır.
  • kişinin ciddi anlamda kendisine gelecekte üniversiteden daha fazla yardımcı olacağına inandığı bi düşüncesi varsa hiç durmaması gereken eylem, arkadaşlar çok sağlam üniversitelerde okumadığınız takdirde iş hayatında büyük beklentilere kapılmayın %90 gibi büyük bi bölümünüz mezun olup kapitalizmin kölecikleri olacaksınız. unutmayın ki üniversite kupa değil, kupaya gidilen yolda atılan goldür. kupayı almak isteyen sizsiniz, nasıl gol atacağınızda sizi ilgilendirir kısaca.
    (bkz: gemisini kurtaran kaptan)
hesabın var mı? giriş yap