şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abd nin texas eyaleti houston kentinde bulunan buyuk bir devlet universitesi. sıkı bir okuldur, bazi bolumleri oldukca iddialıdır. dunyanın en iyi turizm otelcilik okullarından biri buradadır, hilton desteklidir. kampus icerisinde bir hilton oteli dahi mevcuttur. kimya dalında da önemlidir. soguk fuzyon denemelerinde adı gecen bilim adamlarindan ikisi bu okuldandır. okulun maskotu cougar denilen bir tur kedigildir.
 • sistem ve endustri muhendisligi bolumde turk ve suriyeli hocalar vardir bu okulun. bu nedenle turk asistan almayi seven, turklerin basvurularinda kabul sansinin daha yuksek oldugu bir bolumdur.
 • new orleans'daki katrina kasirgasindan sonra, houston'in aldigi siyah gocmenler nedeniyle kampusunun konumu pek guvenli olmayan okuldur, bu nedenle kampus disi yasamak isteyenler okula uzak yerleri secmek zorunda kalir. main campus'deki md anderson kutuphanesi, mimarisi ve imkanlari acisindan cok iyidir. ncaa futbol takimi, 2011-2012 senesini, bulundugu konferansin gucsuz olmasinin da yardimiyla namaglup bitirmistir. kizlari texas'in en guzellerinden degildir, ama idare eder. spor salonu oldukca iyidir. kariyer merkezi, kariyer fuari, ve sirket bilgi eventleri ile, mezunlara is bulmada cok yardimci olur. bu kadar iyi yone karsilik, tabi ki kotu yonleri de vardir. kisaca, daha iyi okuldan kabul alinamazsa, tercih edildiginde pismanlik duyulmayacak bir okuldur.
 • houston/teksas'da yer alan, yaklasik 40.000 ogrencisi olan eyalet universitesidir. lisansustu programlarinin ve projelerinin daha cok endustriyel firmalar tarafindan desteklenmesi nedeniyle, endustriye yonelik master veya doktora yapmak isteyen kisilere tavsiye edilebilir. sayisal alanda petroleum, subsea, mechanical ve chemical guclu programlaridir. bu programlarda bulunan hocalarin cogunun endustri ile yakin baglari olmasi nedeniyle yazlari staj bulunmasi ve sonrasinda is bulunmasi sikinti olmaz. yeni president'i renu khator, ogrencileri ve fon getiren hocalari sagilacak inek gibi gorse de kampuste kalmayan kisiler cok fazla sikinti cekmez. lisansustu ogrenciler genellikle kampus'te ve yurtlarda kalmaz; okula yakalasik 6-15 mil mesafedeki komplekselerde ve kondolarda kalirlar. (bkz: houston)'daki yasam sartlarini dusunuldugunde, orta seviyedeki asistan maasi ve biraz birikimle cok da konforlu bir egitim sureci gecirilebilir. ancak araba sart.
 • üniversite yurt standartlarının artırılmasını temenni ettiğim, öğrenci odalarının basık, birbiriyle içiçe ve yurdunda boya isteyen duvarların olduğu üniversite.mühendislik alanında amerika şartlarında ortalama olup değişik etnik kökenli öğrenci ve hocalara ev sahipliği yapmaktadır. kampüs içerisindeki afro-amerikalı öğrenci sayısı azımsanmayacak derecede yüksektir. üniversite yerleşkesini çevreleyen mahalleler pek tekin değildir. bu üniversitede okuyacak öğrencilerin houston şehrinin büyüklüğü sebebiyle araba sahibi olması tavsiye edilir.
 • iyi bir üniversitedir.

  hukuk eğitimi iyi, özellikle de fikri mülkiyet hukuku çalışmaları için iyi kaynak alt yapısına sahip bir bölümdür.hocaları güleryüzlü sempatiktir. etnik olarak genellikle beyazların olmasına şaşırdığım bölümdür. zira bütün üniversite epey karışık iken burası beyaz ırktır.

  downtown kampüsünün çevresi tekin değildir. her an bir saçma meksikalı önünüzü keser ve saçma sapan bir istekte bulunabilir. bu nedenle arabasız ulaşım mümkün değildir. otoparkları ücretli olduğu için bu ücretler sizi yorabilir. ben özellikle kuzey girişte kilisenin ücretsiz otoparkına park ederdim. ancak burası da o pis mahalleye yakın olduğu için zaman zaman korkulu anlar yaşamıştım.

  türklere anlayış yüksektir. zira türkiyeden giden hocalar idarecilere hediyeler ile şımarttıkları için gelenlere hep lokum, pişmaniye, seramik süs eşyaları gözüyle bakılmaktadır. bu noktada eliniz boş gitmezseniz, kendinizden sonra gideceklere epey yardımcı olacak insani ilişkiler bırakırsınız.