• 1950’lerde kurulmuş eyalet üniversitesidir. meksika körfezindeki tampa ve st. petersburg’da kampüsü vardır. futbol takımı boğalar yani “usf bulls”dur. diğerleri kadar iddialı değildir futbolda. eğitimde de daha köklü olan university of florida‘ya kaptırmaktadır öğrencileri.
    usf campus
  • kampüsü güzeldir güzel olmasına da, üniversiteden çok tatil köyü havası vardır. yani benimkisi belki de saçma bir takıntı ama her tarafı palmiye ağaçlarıyla çevrili bir ortam pek entellektüel bir hava vermiyor bana açıkçası!
    tanımımızın yüzeysel kısmından sıyrılırsak: usf abd'deki en önde gelen tıbbi araştırma kurumlarından biridir, florida'nın en iyi hastanelerinden birine ev sahipliği yapar. antropoloji bölümü dünyanın en iyilerinden olarak bilinir. dikkate değer diğer bölümleri de felsefe, latin amerika ve karayip çalışmaları, kamu sağlığı ve sosyoloji olarak sıralanabilir. bu aralar kuzey amerika'daki hemen her devlet okulu gibi bütçe sıkıntıları olsa da usf oldukça kaliteli bir eğitim kurumudur.
    her ne kadar pek çok açıdan üst düzey bir okul olsa da en büyük handikapı hemen yakınındaki university of florida'dır. keza tanınırlığı, florida siyaset çevrelerindeki etkinliği, geniş geleneği ile ufl, usf'i arka bahçesi tampa'da bile çoğu zaman gölgede bırakır, iyi öğrenci ve sporcuları toplar.
  • kendisini arastirma universitesi olarak tanimlayan universite. tampa'da olan ana kampusu gayet genis ve guzeldir. sembolu boga (bulls) dir.
  • yükseköğretim ve yurt dışı eğitim genel müdürlüğü tarafından türk öğrenci yoğunluğu ve akademik gerekçeler öne sürülerek bu üniversiteye yönelik burs kabulleri durdurulmuş.
  • iki ay sonra gidip göreceğimiz üniversite
  • tampa'da bulunan bir universite..
hesabın var mı? giriş yap