şükela:  tümü | bugün
 • her ne kadar cambridge ve oxford “reject”lerinin mecburi adresi olarak un yapmis olsa da, ingiltere’nin belli basli universitelerindendir. akademik donem boyunca “ogrenci” musterilerine, tatillerde ise konferanslar icin gelen cesitli musterilere hizmet verir. adinda warwick gecmesine ragmen, warwick kasabasindan uzaktir, coventry ve leamington spa sehirlerine asagi yukari esit mesafede bulunan genis bir kampus uzerinde ikamet eder. business school bolumu her sene ingilterenin bolumlere gore yapilan derecelendirmede ust siralara kurulur. pazartesileri students union binasinda yapilan top banana gecesi efsanevi olmustur. girisi bedava olan tek gece olmasi ve calinan korkunc cheesy muzigin buna katkisi oldugu suphesizdir.
 • geldim gordum umarim yenerim de dedigim universite
 • ingiltere'deki üniversiteler sıralamasında 9. sıraya oturan, öğrenci memnuniyeti anketinde de 5 üzerinden yaklaşık 3.9 rakamına erişme şerefine nail olan üniversite. gayet büyük ve yeşil bir kampüsü olduğunu tahmin ettiğim, ödüllü öğrenci radyosu, ayrıca birer de öğrenci televizyonu ve gazetesi bulunan, barında ucuz içki içilebilecek, ucuz öğrenci sinemasına da sahip olan, gece hayatından dönüş için ucuz otobüs seferlerinin yapıldığı güzide üniversite. ayrıca son derece aktif olan öğrenci birliği, ülkenin en büyüklerinden. warwick arts centre ve büyük bir spor tesisine de sahip olan okulda görevli öğrenci programı da var.
 • (bkz: warwick)
 • ingiltere'nin west midlands bolgesinde yer alan universitedir. ismini yalanlarcasina warwick kasabasinda degil kirlarin ortasinda coventry sehrine yakin bir yerde bulunur (sebebi warwickshire council'in isim hakkini vermesine ragmen kampus alani icin gerekli parayi vermemesi ve universitenin cok daha ucuz olan coventry topraklarinda kurulmasidir). business school'u, phd programi siralamasinda tahtini kaptirmis olsa da arastirma ve yayin etkisi olarak ingiltere'nin 5*-rated uc isletme fakultesinden biri olarak kalmis universitedir.
 • learning grid denilen yegane çalışma ortamında, şu an itibariyle 4 türk 2 yunan geyiğin suyunu çıkardığımız ingiliz üniversitesi.
 • 2008 itibariyle sosyal bilimler alanlarında london school of economics ve tahminen oxbridge'den sonra 4. sırada yer almış güzide ingiliz üniversitesidir. ingiltere'nin (dolayısıyla belki de avrupa'nın) en güzel kampüsüne sahiptir. içinde standart bir kampüsün üstüne geniş bir orman, göl, kuğu martı börtü böcek bulunur.

  vorvik değil vorik olarak okunur. bu ingilizler garip insanlar, aradaki w'nun günahı neydi de attılar bilemiyoruz. ancak türkiye'de vorik deyince insanlar garip garip bakmakta, sonra durumu çakınca "aaa vorvik mii?" demektedir. güzel ülkemizde halk arasında oxbridge harici, iş çevresinde bile lse harici (imperial'ı bile bilmeyen mallar çoktur, evet) hiçbir okul tanınmadığından mezunlarının hak ettiği önünde ceket iliklime hareketini görememe sendromuyla karşılaşabileceği güzide bir eğitim kurumudur. diğer tepe üniversitelerden bir farkı da oldukça genç, yani 20. yüzyılda kurulmuş olmasıdır.

  london school of economics kadar olmasa da, her ingiliz üniversitesi gibi eşşek hayvan çüş oha zordur. (bu bağlamda, nispeten dandik okulları alıp "y" eklenmiş halini zaten kafadan geçiyorum, iv league'le bile kıyaslanmamalıdır bu güzide okullar.)

  (bkz: sürekli yükseliyor efendim durduramıyoruz)
 • etnik çalışmalar konusunda beni doktoraya kabul eden, fransız bir bölüm başkanına sahip, ingilterenin önde gelen meşhur okulu.
 • şu an master yapmakta olduğum, kampüs ve yerleşim olarak mezun olduğum koç üniversitesi'ne çok benzeyen (ikisi de ormanın içinde, ikisi de şehre 20 dakika uzaklıkta, biri taksim'e diğeri londra'ya 1 saat uzaklıkta(trenle tabi), ikisinde de yurtlar ve tüm fakülteler aynı alanda (gerçi koç ben mezun olduktan sonra hazırlıklar için batı kampüsünü açtı)) ingiltere'nin en iyi 5-6 üniversitesinden biri...
  hatta guardian'a göre 4.

  linkleri de verelim tam olsun...

  http://www.guardian.co.uk/…/university-league-table
  http://extras.timesonline.co.uk/…niversityguide.php