şükela:  tümü | bugün soru sor
  • stuttgart universitesi vaihingen kampusunde bulunan genel de metalci genclerin takildigi ve iceride muzik dinleyip dans etmekten baska islerin de dondugu, bi daha gitmeye tirstigim disko bar karisimi yerin adi.. metalci kardesler alinmasin sozun meclisten disari.. lakin icerde bariz bi sekilde satanist ayin yapiliyordu.. girisde sagdan merdivenle inilen mahzen kivamindaki ortam tirsdirdi bariz bi sekilde beni, ne isim var burda diye dumur bakislarla etrafi seyrederken.. gencler bir cember olusturup, alenen yere cizilmis yuvarlak icindeki pentegram uzerinde dans ediyorlardi.. gerci kedi kestiklerini gormedim, de pek tekin bir ortam olarak gelmedi bana.. girisden dogruca ilerleyince karsiniza cikan oldukca genis platformda ise gayet super kafa sallamaya ideal parcalar caliyorlar.. sadece universite ogrencilerine degil tum vatandaslara acik bir ortam.. gidilesi gorulesi lakin boku cikarilmayasi bir yer..
  • yeni yeri charlottenplatz'da olan disko bar karışımı yerin adı.
  • 2006 avustralya cikisli melodic death/metalcore grubu. 1 demo, 1 de albumleri bulunmakta. demodaki sarkilar albumde var ama, ayni materyal yani. isimler kronolojik sirayla $oyle;

demo 2007 (démo - 2007)
    leto destinatus (2008)

line up;

rachael madden : klavye
    stephen murphy : gitar
    michael soininen : vokals, gitar
    jaron soininen : davul
    liam brophy : bass
    adam soininen : vokal

inanilmaz bir vokalleri var, bugune kadar duydugum/dinledigim en iyilerden. ini$ler ciki$lar dolu, asla monoton degil ve cok guclu. cleanler de cok cok iyi. enstrumanlarin uyumu bilmemne falan $aheser hepsi.

bu kadar ovdukten sonra gidin dinleyin, oyle her gruba da yazmam boyle fjlsdfj. universum akilli olsun.
  • black logic adında çok güzel bir parçası var bu grubun, bir metal severin kesinlikle dinlemesi gereken.
  • "bilgi, güçtür!" mottosuyla yola çıkmış; paleontoloji, jeoloji, modern fizik, astronomi, biyoloji, kozmoloji gibi çeşitli alanlarda insanlara tadımlık bilgiler aktarmayı hedefleyen bir oluşum. bu tarz alanlara ilgisi olanların ara sıra göz atmalarında fayda olabilir:

https://www.facebook.com/pageuniversum
  • alm. evren.
  • dünyanın öbür ucundan türkiye'ye giriş yapan employer branding markası. özellikle genç iletişimini ön planda tutup kariyer olanağı sağlıyorlar. her şeyin garip bir şekilde sallantıda olduğu bu dönemde geleceğe umutla bakmak için bir sebep belki de. türkiye'de gerçekleştirdikleri çalışma üniversite öğrencilerini kariyerleri ile buluşturmayı hedefliyor. kariyer için harekete geçen öğrencilere amme hizmeti diyebiliriz.
  • saatler sürecek kadar uzun anketler hazırlayan araştırma firması.
    özellikle üniversiteler, kariyer vs. gibi konulara uzmanlaşmışlar. itü de kalkmış bunlarla işbirliği yapmış, bu anketleri öğrencilere yollayıp duruyor. yapmayın etmeyin yahu işimiz var gücümüz var. bir başlıyorsun, ha bitti ha bitecek diye bırakılmıyor, sonuna gelirken de yüzdük yüzdük sonuna geldik bari bitirelim diye bırakılmıyor. bir saati geçkin anket mi olur yahu?
  • dandik anket firması. bir test hazırlamışlar, ne kadar maaş almalısınız diye hani böyle şeylere önem vermem ama bakalım ne çıkartacaklar diye başladım teste -ki test falan değil bildiğin anket- benimle alakalı hiçbir soru yok. tamamen firmalar ve okul ile alakalı anket var.

bitmiyor bir de. benim yetkinliğimi ölçmesi gerekiyor ne kadar maaş istemem gerektiğini söylemek için ama benim dışımda her konuda yorum istedi. çakallar işte gelin sizle boktan ibir anket yapalım diyemedikleri için "ne kadar maaş istemelisiniz" gibi ilgi çekici başlıklar atıp milleti anketlere çekiyorla. onedio çakması.

boktan.