şükela:  tümü | bugün
  • bir avcı için en güzel ölüm şekli.
    http://www.radikal.com.tr/…unlu_avciyi_ezdi-1339971
  • doğanın adaletinin tecellisi olan olay. bu ve bunun gibi ölümlere hiç üzülmem. darısı matadorlara...
  • sporu kıçından anlayan bir yaratığın, insanım diyenin yürek yağlarını eriten sevindirici dramı.

hayatın idame ettirilmesi amacı ile yapılmıyorsa, olta balıkçılığı dahil avcılığın her türünde can yakan ve can alanların da benzer akibetleri ile sevincimizi arttırmaları temenni olunur.
  • avcılık ve atıcılık denilen sporun soytarılık olduğunu resmetmiştir. ezdiği adama da darwin ödüllerini kazanmak yakışır doğrusu.
  • ben hep 50 liralık avlandığım için beni pek enterese etmeyen yavru fildir.
  • aferim o file. başarılarının katlanarak artmasını diyorum.
  • ilahi adalet şeklinde yorumlanan fil, halbuki filin de çok skindeydi. fil bu adamı nefsi müdafa sebebiyle öldürmemiş bile olabilir, ya da farketmemiştir belki de, bilmiyorum, filin umurunda olmak zorunda da değil bu adam. veyahut ortada bir ilahi adalet söz konusu olmak zorunda da değil.

ama malak insanlar, kendi ezikliklerini olaylara yansıtmak gibi bir hasta davranış sergilediğinden bu haberde üzülen de sevinen de çıkabiliyor. dünya resmen sirk olmuş, soytarılıklar maymunluklar.

adama gelince, bir insan neden savunmasız bir canlıyı vurmaya çalışır, yani hayvanlardan nefret edip onları öldürmek istese, ne bileyim çocukken annesini fil yediği için fil öldürmek istese gene haklı bir motivasyona sahip denebilir. fakat sağlıklı bir insanın (avcı ve atıcılar sağlıklı kabul ediliyor, zamanında babası avcı olan bir kızla kavga etmiştim, kız resmen bunun bir spor olduğunu falan izah ediyordu) ne gibi bir motivasyonla hayvan avladığını anlamak mümkün değil.

asıl komik olan şey ise, avcı ve atıcıların bunu spor olarak yapıp, son teknolojideki cihazlarla hayvanları öldürüp (ki kepaze onursuz bir davranış) bununla övünmeleridir. işte filin skinde olmayan şey de tam olarak bu, belki de filler avcı ve atıcılara göre çok daha sağlıklı yaratıklar, tc kimlik nosunu ssk'sını falan versen vatana millete daha çok hayrı dokunur.

buradan sevimli yavru filçiğe saygılarımı sunuyor ve selamlarımı yolluyorum, esen kal yavru fil !
  • umarım hortumu da boşta kalmamıştır.