şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisi de ünlü olandır.
 • kimi zaman da mevzubahis ünlüyü tanıdığını, entry içine gizli bir şekilde yerleştirerek belirtir.

  örnek: dtcf yıllarından bu yana geçirmiş olduğu değişime inanamadığım tiyatrocu insan. kahve gurmesi =) başarılarının devamını diliyorum.

  anladım tanıyorsun tamam da. eee?
 • (bkz: ziya)

  "içişleri bakanı arkadaşım olur, çok sıkışırsam onu ararım"
 • sohbetine doyum olmayan çok iyi bir yazar, daha da önemlisi iyi bir dost ;) özellikle büyükada anımızın yeri bende ayrıdır ;)
 • bu arkadaşlığın ünlü olan tarafı kafeinmanlık tedavisi görecek derece kahve bağımlısıdır. kesin. çünkü bakıyorum hiç bira sözü veren yok, ya da 70'lik açıp efkarlanırız diyen, daima bir kahve sözü var ortada, hatta bazen aynı ünlü ismin birkaç garibana birden kahve sözü verdiğine şahit oluyorum ki en acısı bu :(
  acı çünkü ben gayet ünsüz biri olarak başımdan savmak istediğim ama yakınlık da göstermem icab eden kim varsa kahve sözü veriyorum, sonra da sürekli erteliyorum. ezkaza bir gün ünlü olursam başlığımdaki entriler şu şekilde dizilecek herhal:

  1-) bana kahve sözü olan eski dost :)
  2-) çömez halini bildiğim harika insan, kahve sözünü de unutmasın ayrıca (:
  .
  .
  .
  .
  78-) verdiği sözleri tutmayan adi şerefsiz kaypak insanın biri, allah onun belasını versin. ayrıca bu kız nasıl ünlü oldu hic anlmyrm çk iğrnç bnce..
  .
  .
  .
  326-) bu sabah evinde kahve komasına girmiş şekilde bulunmuş, ani gelen şöhreti kaldıramamış kişi. acil şifalar diliyoruz..

  yine de kahve sözü verilip hiç sallanmayan taraf olmak iyidir yahu, ben "öğrenciyken annemin altınlarını bozdurup yardım etmiştim bu hibineye, düğününe bile çağırmadın be murtaza, çeyrek takardık :(" yakarışı bile görmüştüm burada. halinize şükredin.
 • bunlardan biri benim. öyle kanka şeklinde değil de, çalışma arkadaşı diyelim. çok süper bir olay değil.
 • (bkz: benim ünlü arkadaşım var)

  genelde sözlükçüler bu ünlü arkadaşlarını pek bir sevimli,pek bir neşeli anlatırlar,mesela:

  -''milkshakeni bir dikişte bitiren,maceraperest,koca kafalı,yetenekli oyuncu :))) ''
  -''güzelliğiyle elf kızlarını andıran bir içim su tatlı dilli arkadaşım :) ''
  -''bana gitar çalmasını öğreteceğine söz verip öğretmeyen yalancı ama bir o kadar da sevimli müzisyen,şarkıcı,sanatçı. :)''
  -''hayallerini kovalamaktan hiç vazgeçmeyen bir gün hakettiği yere geleceğini umut ettiğim kardeşim,canım,arkadaşım. :)''
  -''bir oturuşta dört tabak makarna yeyip bir de üstüne doymayıp benim tabağımdaki makarnaya da sulanıp beni şoklardan şoklara sürükleyen midesi geniş oyuncu.:)''