şükela:  tümü | bugün
 • gençler, bütün dünyanın değer verdiği avrupa'nın el üstünde tuttuğu filozoflar, sanki kadınlar konusunda ağız birliği yapmışlar. kadınlar hakkında olumlu konuşan bir tane filozof yok. bu adamlar ahlak ve devlet, hayat, irade, yaşam konularında yüzlerce eser vermiş, kafa patlatmışlar. sizce fikir birliğinde oldukları kadın konusunda yanılıyor olabilirler mi?

  arthur schopenhauer'un sözleri
  1-kadınlar, yalan söylemeye karşı iflah olmaz bir temayüle sahiptirler.
  2-kadınlar, herhangi bir konuda dikkate değer bir yeteneğe sahip olabilirler fakat bir dahi olamazlar.
  3-erkekler doğaları gereği birbirine ilgisizdir fakat kadınlar doğaları gereği birbirine düşmandır
  4-ikiyüzlülük yahut riyakarlık kadınlarda doğuştandır ve kurnaz kadınların ayırt edici özelliğidir.

  frederich nietzche'nin sözleri
  1-erkek yüreğinin özünde sertlik vardır, oysa kadının yüreği özünde kötüdür.
  2-kızışmış bir kadının eline düşmektense, bir katilin eline düşmek daha iyi değil mi?
  3-kadınlara mı gidiyorsun? kırbacı unutma!

  aristoteles'in sözü
  1-kadın yaratılışta yarım kalmış bir erkektir.

  wilhelm friedrich hegel'in sözü
  1-kadınlar elbette eğitilebilir ancak zihinleri yüksek bilimler, felsefe ya da belirli sanat dallarıyla uğraşmak için uygun değildir. kadınlar çeşitli arzulara, beğeni ya da zerafete sahip olabilir ancak bir idealleri yoktur. kadınla erkek arasındaki fark bitkiyle hayvan arasındaki farkla aynıdır.

  sokrates'ın sözü
  1-kadın erkekle bir kez eşit hale getirildi mi, artık ondan üstün olur.

  philip syrus'un sözü
  1-bir kadın ya sever, ya da nefret eder; ortası yoktur.

  schopenhauer devam
  1-kadının fıtraten itaat etmek için yaratılmış olması, gayrıtabii mutlak bağımsızlık konumuna yerleştirilmiş olan her kadının hiç vakit kaybetmeden kendisini öyle veya böyle denetilip yönetileceği bir erkeğe bağlamasından anlaşılmalıdır. bunun nedeni onun bir efendiye ihtiyaç duymasıdır.
  2-kadınlar, tabiatları gereği ilk çocukluk dönemimizin bakıcıları ve mürebbiyeleri gibi davranmaya yatkındırlar (onlar bu işler için biçilmiş kaftandırlar), bunun tek nedeni kendilerinin çocuksu, uçarı ve kısa-dar görüşlü olmalarıdır- tek kelimeyle onlar bütün hayatları boyunca koca çocuklardır, çocuk ile gerçek anlamda bir insan olan yetişkin erkek arasında bir orta nokta, bir ara merhaledirler.
  3-nadiren karşılaşılan istisnalar dışında bütün kadınlar savurganlığa meyyaldir, dolayısıyla mevcut her servet onların ahmaklığından korunmalıdır; bu serveti kendilerinin kazandığı ender durumlar hariç elbette.

  jordan peterson'un bu konudaki videosu

  ve son olarak rabbimiz allahu tealanın ayetleri ve peygamber efendimiz sallalahu aleyhi vesselemin kadınlar konusundaki sözleri yani hadisler
  kadınlar hakkındaki ayetler ve hadisler

  sizin görüşünüz nedir gençler? benim şahsi görüşüm adamlar haklı hacı. bakma sen biz toplum baskısı sebebiyle bu gerçekleri söyleyemiyoruz ama gerçek özgürlük ve ifade hürriyetinin olduğu bir ortamda her erkek buna benzer şeyler söyleyecektir. çok basit ifadeyle erkekler bu gerçekleri söylemekten korkuyorlar ama aslında herkes içten içe kadınların ruhsal durumundaki dengesizlikleri, davranışlarındaki bozuklukları gözlemleyebiliyor. tabiki kızların baştacı, adet günlerinin dert ortağı meriçler hariç. meriçlere göre her koşulda amı olan haklıdır.

  kadın hakları diye bir nane çıkardılar, istiyorlar ki herkes kadınlara tapsın sonra da bunun adına cinsiyet eşitliği koyuyorlar. türlü türlü yalan ve fesat hareketleriyle toplum ile oynadıklarını düşünüyorum.

  sizin bildiğiniz farklı sözleri kaynak göstererek paylaşırsanız sevinirim. şöyle güzel bir kolaj oluşturalım. yukarıdaki sözlerin hepsini ahada şordan aldım. burada hangi kitaplarda geçtikleri vesair yazılı
 • bide sanki ekşisözlük modları kadınlar hakkındaki başlıkları sansürlüyorlar gibi ama, hadi neyse.

  ya başlıklar komple siliniyor ya da bugün ya da gündemde olanlar listede en sona atılıyor ki kimse göremesin. belki benim kuruntumdur ama emin olamadım yani şey de çıkabilir.
 • “ erkek adamın erkek sevgilisi olur” deyin kapansın bu konu.
 • “analık hukukunun yıkılması, kadın cinsinin büyük tarihsel yenilgisi oldu. evde bile, yönetimi elde tutan erkek oldu; kadın aşağılandı, köleleşti ve erkeğin keyif ve çocuk doğurma aleti haline geldi. kadının özellikle yunanlıların kahramanlık çağında, sonra da klasik çağda görülen bu aşağılanmış durumu, giderek süslenip püslendi, aldatıcı görünüşlere sokuldu, bazan yumuşak biçimler altında saklandı; ama hiçbir zaman ortadan kaldırılmadı.”

  friedrich engels, ailenin, özel mülkiyetin ve devletin kökeni

  ayrıca, eskiden bazı filozoflara göre cinsiyetçilik kadar ırçılıkta normaldi. yani “erkek” olmanıza rağmen çöl faresi muamelesi görebilirdiniz bu filozoflar tarafından.