şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de sık sık görülen bir fenomen.

genellikle "aşık olduğumda tam bir geyşayım" cümlesiyle ifade edilir. buyrun örneklerini görelim:

buse narcı:

hayatınızdaki erkeğe karşı nasıl bir kadınsınız?

kendime bencilim! tamamen geyşa gibiyim, karşımdakini mutlu etmeye çalışıyorum. öyle telefon karıştırma huyum yoktur, takip etmem. sadece ve en çok beni sevsin. muayyen günlerimde çok kıskancım, o kadar.

zerrin özer:

"bayramda eşlerin eli öpülür mü?" sorusuna zerrin özer: "tabii ki öperim. çünkü ben geyşayım" diye cevap verdi.

kibariye:

"tam bir geyşayım. eşimin geyşasıyım. ayağını da yıkarım, başını da. o benim kocam, canım, hayat arkadaşım."

nurgül yeşilçay:

"magazin dünyasının ünlü ismi tam bir geyşa olduğunu itiraf etti. "sevdim mi tam severim" diyen çimen gözlü, "sevdiğimi adama kul, köle olurum onun ayaklarını bile büyük bir zevkle yıkarım. sevdiğim zaman tam bir geyşayım." açıklamasını yaptı.

asena:

"ünlü dansöz asena bu sefer dansı ile değil ama söyledikleriyle büyük etki yarattı. asena bu dünyada bir anneannesi bir de sevgilisinin o’nun için çok önemli olduğunu söyledi ve ekledi; “gerekirse erkeğimin geyşası olurum!”

helin avşar:

helin avşar yaptığı açıklamada “ben geyşa ruhluyum, erkeğimin çorabından şarabına kadar her şeyiyle ilgilendiririm. erkekler çocuk gibidir devamlı ilgi ister”dedi.

tuğba özay:

manken ve şarkıcı tuğba özay özel yaşamına ilişkin samimi açıklamalarda bulundu.

"ooo aşık olduğumda tam bir geyşayım!"

merve sevi:

"kusursuz bir aşığım. paşhan’ın ayağını da yıkadım, burnunu da sildim. bundan asla gocunmam. hatta daha fazlasını da yaparım. sevdiğim adam söz konusu olduğunda ben tam bir geyşayım” dedi.

ceylan ertem:

"hiç kıskanılmam çünkü çok sadığımdır. hatta biraz fazla severim birlikte olduğum kişiyi. annesi, çocuğu gibi olurum. biraz geyşayımdır."

banu alkan:

banu alkan konuk olduğu "herşey dahil" canlı yayınında yine şaşırtıcı bir açıklama yaptı: "iyi bir geyşayım."

merak ediyorum, söz konusu ünlü kadınlar "kalk kız bir çay koy" dediğinde, kendilerinden geyşalık bekleyen erkeklerine nasıl davranıyorlar, yoksa geyşalığı da evdeki hizmetli mi yapıyor?
  • billur kalkavan:

'he amk he'
  • ünlü bir türk düşünürü tarafından binlerce dansöz var olarak söylenmiş gerçek.
  • ben tam bir samurai olduğumdan beni bağlamayan bir durumdur. biraz hanzoyumdur.
    erkek benim geyşam olursa olur bak, erkek haklarına saygılıyım.
  • sasirtmayan durum. kadın kendini zayif erkeğe ödül gibi, güçlü erkeğe eşya gibi sunarmis.
  • işte bu yüzden aldatılıyor, terk ediliyorsunuz..
  • harika tespit. gerçekten muazzam.

ahlakın sadece orta sınıf(buradaki sınıf kavramı sorunlu, daha çok ekonomik bir tabaka olarak algılanmalı) için olduğu varsayılırsa genel olarak mesela tapu memuru hüseyin bey'in kızı olsa mahalleli tarafından orospu ilan edilecekken bir anda bizzat tapu memuru hüseyin bey'in kızları tarafından uğruna instagram fan sayfaları, adanmış ezik özneler bulan selebritilerin evlilikle birlikte "günahlarından" arınma ve kutsallaşma çabası. bu kadar derin aneliz şelalelerini hak ediyor mu bu, bilmiyorum.

düne kadar sex, drugs and rakenrol şeklinde yaşarken evlilikle birlikte apar topar iki garip isimden müteşekkil çocuk yapıp mesela doğumdan önce gelen gidene ayıp olmasın diye kaynanasıyla soysal pasajı'ndan beyaz saten gecelik alışverişine çıkmış kutsal, masum ve hepimizden birine dönerler. üzerine de ellerini açmış türbanlı bebek eşliğinde hayırlı cumalar ve dua eden el emojisi mükemmel bir aroma bırakabilir. millet de bunu yer. çünkü kimse gerçeği siklemiyor matmazel, sunumunuz başarılıysa gerçeği satın alıyor ve üzerine milyonlara instagtam filtreleri eşliğinde kakalıyorsunuz. muazzam.
  • işte bunları murat başoğlu'na verecen bi tezgahtan geçirecek.

sertifikalı geyşa olacaklar.

yoksa herkes taşköprü sarımsağı.
  • bir kaynak verseydin iyiydi de olay zannettiginiz gibi degil.

ünlü, güzel ve on binlerce erkek hayranı belki aşığı, kendi cevresinde dahi onlarca talibi olan, ister istemez populerlikten dolayi bir kasintiligi, kendini tutması olan bir kadının; bakın ben erkeğime neler neler yaparım. görün ve kudurun ha ha ha. diyerek egosunu sivazlamasinin bir başka versiyonu bu.

gerçi ünlü olma şartını atsakta bu tür olaylar sürüyle vardır. kadın bu, tamamen bencil, sıradan bir tür.
  • adı geçen kadınlar zaten, entelektüel kimlikleri ile ünlü olan, çok okumuş, kendilerini geliştirmiş insanlar falan değiller; çoğu, doğuştan gelen belli bazı özellikleriyle, eh işte bir şekilde ünlü olmuş son derece "sıradan" kişiler. dolayısıyla kendilerinin bu tür açıklamaları çok da şok edici değil. geyşayı, sadece, bembeyaz tenli çok güzel kadın demek sanıyor bile olabilirler.