• güneş tam tepedeyken gozlerinizi kisarak 45 derecelik bir açıyla baktiginizda kenan imirzalioglu, bu şartlar saglanmadan bakildiginda çiçek abbas filminde ki şakir.

edit: sartlar saglanmadan bakildiginda benzedigim isim cok ozel bir kisiyi uzebilirmis, buna gercekten inandigimdan bu ismi degistirme ihtiyaci zuhul olmustur.
  • beni benzincide sanırım bi mafyaya benzetiyorlar. ben ilk başta durumu çok çakamadım, herkese böyle ilgili davranıyorlar sandım. fakat geçen gün “abi bi toplu fotoğraf çektirebilir miyiz?” dedikleri zaman olay artık bambaşka bir boyut kazandı. aslında taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başladı. yaklaşık 1 ay kadar önce yine oralarda (florya) bi restoranda yemek yerken, şimdi ismini vermek istemediğim bir milletvekili, yanında 2-3 tane daha adamla beraber masama kadar gelip “nasılsınız?” demişti. “iyiyim siz nasılsınız?” falan dedim. biraz havadan sudan sohbet ettik, ben genel olarak vatandaşlarla sohbet ediyorlar sandım. en son “ha unutmadan, nuri abime de çok selamlarımı iletin lütfen, ben sizi tutmayayım afiyet olsun” falan deyip bi anda kalkınca, yaklaşık 10 dakikadır sohbet ettiğim insanın beni birisiyle karıştırdığından emin olmuştum. zira tanıdığım tek bir nuri vardı, o da sabah akşam araba yıkayan, yıkamacı nuri. yaz kış bere takan nuri. çorap üstüne terlikte bir dünya markası nuri. arabaları yıkarken sigarasını bir kez yaktıktan sonra bir daha asla ellemeyen, hiç dokunmadan sonuna kadar içebilen, içerken konuşabilen nuri. bir insanın ağzı açıkken sigarası nasıl yere düşmez ya?

nuri'yle ilk tanıştığımda onun bu özelliği çok şaşırtmıştı beni. bir gün de hiç unutmam, küçüğüm..okuldan eve gelmişim, annemin günü var. salondaki teyzelere hoşgeldiniz şeklinde selam verirken, kadının biri koltuk altından fııştt diye sutyenini çekip çıkartmıştı, işte ona da böyle şaşırmıştım. benim için müthiş bir sihirbazlık gösterisiydi..hala hayret ederim.

yine de tanıdığım tek nuri'ye selamı ilettim, üstümde kalmasın. konuyu anlamadı bile. zaten selam almaya pek alışkın biri değildi nuri. nuri olsa olsa selam gönderirdi ve insanlar “aleyküm selam” bile demezdi onun için. yani nuri'nin selamı olmasa da olurdu. bazen karşı eczanede çalışan kıza selamını iletmem konusunda ısrar ediyor, gönlü olsun diye gidip eczaneden gereksiz bişeyler alıyorum, bi de “nuri'nin selamı var” diyorum. kız “başka bir şey var mı?” diyor.. anlıyorum ki kız, nuri'den çok hoşlanmıyor, ama ben nuri'ye “onun da sana çok selamı varmış” diyorum. nuri kızı arzuluyor fakat bilmiyor ki kadınlar genelde erkeklerden çok, öteki kadınların arzularıyla meşgullerdir. yani etrafta onu arzulayan başka kadınlar olmadıkça, oldukça zorlanacak bu monosevdasında nuri. büyük psikanalist luce ırigaray'ın dediği gibi; kadınlar, biz erkekleri kullanarak, biz erkeklerin üzerinden aslında birbirleriyle konuşur, haberleşir, sevişir ve dövüşürler. işin aslı buydu ama bu konuyu tartışacak durumda değildim.

beni buralarda birisine benzetiyorlar ama kime? sanki böyle karanlık işler yapan birisine..ben onun peşindeyim. “nuri” dedim..“beni şu benzincide birine benzetiyorlar..bak bakayım bana, kime benziyorum ben?”. “seda sayan'a benziyon abi sen” dedi “hehehehe” diye de ekledi. “anan benziyo nuri seda sayan'a anan” dedim. “hehehehehehe” şeklinde devam etti. aman ne komik. kendi kendini layklama nuri dedim. ama sonra içime de bi şüphe düştü yani. acaba benzincidekiler de mi beni seda sayan zannediyordu? neyse, daha sonra birkaç futbolcu falan saydı. ama saydıkları isimler çoktan gitmişler türkiye'den. nuri'deki sarışın ünlüler database'i ikisi kadın 4 ünlü ile sınırlıymış, bitti.

ya onu bunu bırak da, sen neden bu kadar mutlusun nuri? mutluluğun kahvaltıyla değil de araba yıkamayla bir ilgisi olmasın lan dedim. ver bakayım şu fırçayı..“aç suyu”..“ben yıkayacam bu arabayı. hep sen mi mutlu olacaksın şerefsiz!” diyerekten açtım musluğu. “abi yıkayamazsın öyle ya hehehehehe” dedi. gülerken ağzından sigarayı da düşürmüyo g.t. senin ben para etmeyen yeteneğini... nuri suyu açar açmaz, o tek elle tuttuğum, suyu tazyikli pompalayan şey önce kafama, sonra karnıma, sonra tekrar kafama çarparak bana hayatımın dayağını attı. ayrıca inanılmaz ıslanmış, sırılsıklam olmuştum.

mutluluktan ölmek üzere olan nuri hemen koşarak suyu kapattı, “ben sana dedim abi hehehehe” dedi. mutlu olamadığım gibi daha da mutsuz olmuştum. ama en azından artık seda sayan'a benzemiyordum. ayrıca ne seda sayan'ı ya? karabelayım olm ben. benzincide resmen benden korkuyorlar, nuri'nin haberi yok. garip bir hürmet var. “bugün kimseye benzin yok!” desem vallahi vermeyecekler, hepsi ağzımın içine bakıyor. hayır işin kötüsü bu durum epey bir süredir devam ediyor ve ben artık “abi ben o sandığınız kişi değilim” falan dersem çok saçma bir şey olacak. o yüzden gerçekleri çok açıklama niyetinde değilim. tek korkum, bir gün gerçek karabela ile aynı anda benzinciye gelmek, asıl toplu fotoğraf o zaman çekilecek işte..o zamana kadar ‘hehehehe’.
  • bülent ersoy diye yolumu çevirdikleri olmuştu. ben değilim deyip eteğimi kaldırdım, koştum, koştum, koştum...

mesaj kutum bir tık kadar yakın. yeniyim, kadınım, ssg'yi çok beğeniyorum, iyi ki var ^_^
  • acun ılıca diye yolumu çevirdikleri olmuştu. 3 hayırla uğurladım onları.
  • soyle bir arastimayla cikan sonuc su

sozluk erkekleri icinde:
    20 brad pitt
    13 johnny depp
    9 keanu reeves
    6 kenan imirzalioglu
    4 tom cruise
    4 rocco siffremedi
    3 adam levine
    3 tane de gollum var

kadinlarda ise:
    6 liv tyler
    5 arzum onan
    4 atiye
    4 sinem kobal
    4 cansu dere
    3 adriana lima
    3 mila kunis
    3 demet akalin

bulunmakta.

yani yazarlar sadece unlulere benzetilmekle kalmiyor ayrica kendi iclerinde de johnny depp'ler, arzum onan'lar, gollum'lar seklinde gruplanabiliyor. hem de nerden baksan erkek basina 2,7 gr liv tyler; kadin basinaysa 20gr brad pitt dusuyor.
    hadi yine iyiyiz gencler.

not: is bu enrty yazilirken brad pitt'in tanesi 80kg, liv tyler ise 60kg olarak hesaplanmistir.
  • (bkz: penis)

varan i: en yakın arkadaşım sürekli "naber la yarraam" diye çağırır.

varan ii: taksim'de yanlışlıkla omuz attığım adamdan "sik kafalı japon askeri" diye küfür yemişliğim vardır.

varan iii: arkadaşımın arkadaşı, "yarrak. ama sünnetsiz, eski halinden bahsediyorum, tıpatıp" şeklinde yorum getirmiştir.
  • (bkz: alfred hitchcock)

varan: ankara öncelikli tercih olmalıdır.

kamil koç: bursa her zaman bir adım öndedir.

pamukkale: denizli ilk akla gelen isimdir.
  • karanlıkta kıvanç tatlıtuğ’a benzerim. zifiri karanlık olacak ama. göz gözü görmeyecek.
  • betty puf puf - emine s. beder

ben de isterdim bir adriana lima'ya, bir carmen electra'ya profilden de olsun benzeyeyim ama kader işte ne yapalım, bize piknik tipi layık görmüş.
  • (bkz: pembe panter)

varan i: en yakın arkadaşımın halası ''pembo naber?'' esprisi yapara yineler.

varan ii: taksim'de yoldan geçen birinin ''tipe bak, bu kadar olur'' şeklinde durdurmuşluğu vardır.

varan iii: arkadaşımın arkadaşı, ''pembe panter ama biraz daha kısa ve kuyruksuz hali vaov'' şeklinde yorum getirmiştir.
hesabın var mı? giriş yap