şükela:  tümü | bugün
  • bizim bebelerin halet-i ruhiyesidir.

angelina ile brad boşanır, ooooovvv.

demetlen ibrahim boşanır, uuuuuu,

yılmazlan belçim boşanır, abooow!

sevgili bebe kardeşim,

kendine küçük tanırıcıklar yaratıp bu idoller vasıtasıyla ruhuna huzur aradığını biliyorum ama keşke biraz da kafanı kullansan.

ünlü dediğin insan, senden leş, senden eğitimsiz, senden cahil, senden karaktersiz bir insan evladıdır. onu ünlü yapan şey, senin gibi malları sürünün içinde tutmak için rol modelcilik oynamayı kabul etmiş olması, bu görevi için hayatını kameralar önünde yaşamayı kabullenmesidir. seni yönetecek, seni istediği yöne sürecek olan sahiplerin, ünlünün parasını öder, şöyle yap, böyle yap der, o da emirlere uyar. sen de onun öyle yaptığını görünce, seve seve öyle yaparsın. yani, ünlü sana rol model olur. bu görevi nedeniyle de senin gibi varoşta yaşayıp metrobüse bineceğine, etilerde yaşayıp mercedes'e, range rover'a biner. ünlünün tanımı, olayı budur.

ünlü senden daha eğitimli değildir. zaten eğitimi olsa, yönlendirilemez, kullanılamaz. zor olur. patronlar ünlünün çok eğitimlisini sevmezler. göstermelik birkaç diploması olabilir, sen onlara takılma.

ünlü senden daha karakterli, daha delikanlı değildir. bilakis ünlüleri yavşaklardan seçerler ki, emir alsın. istenileni yapsın.

ünlü senden daha edepli, adaplı değildir. aksine, kameralar karşısında tam bir salon adamı, centilmen hanımefendi gibi görünen bu insanlar, kameralar kapandığında ana avrat küfredip, e5 orospularına dönüşürler. gerçek yüzlerini görsen, tanrıya inancın sarsılır.

ünlüler zengin değildir. evet lüks yaşamları, senden fazla malı mülkü vardır ama bunlar, seni hizaya soktukları için onlara zenginler tarafından atılmış harçlıklardır. bahşişlerdir. işini iyi yaptığı için, başını sokması için önüne konulmuş çomar kulübeleridir. ve aynı zamanda bir vitrin ve örnektir. sana zenginlerin senden bir tık üstte yaşayan insanlar olduğunu düşündürür. etilerde evlerinin önünden geçerken mutlu olursun. biraz çalışsan, sen de o evi, o jipi alacakmışsın gib hissedersin. oysa gerçek zenginlerin ne kadar büyük servetleri olduğunu bilsen, dudağın uçaklar. öyle bir servetin yapılabiliyor olmasını bile aklın almaz. zaten senin de bunları bilmemen istenir ki, hizada kalıp ömrünü it gibi çalışarak geçirmen ve ünlülerin hayat şartlarına ulaşma umuduyla ömrünü tüketmen mümkün olsun.
  • gaflet içerisindeki başlık.
    sevgili bilader, kimsenin şaşırdığı falan yok. insanlara konuşacak şey lazım olduğundan mütevellit şaşırmış gibi yaparak hayret nidalarıyla gıybet körüklüyorlar. küçük taşra kurnazlıkları bunlar. sen herkesi niye salak yaptın şimdi?
    hem sen niye taktın şimdi bunu kafaya? sus ben konuşuyorum. manyak mısın nesin? sana bir soru soru sordum. manyak mısın nesin? tamam. görüşürüz kardeşim. yok ya ben de öyle can sıkısından. eyvallah kusura bakma.