şükela:  tümü | bugün
  • bir kafede calisiyordum, yeni acilmis ve kisa zamanda sukse yapmis bir kafeydi. sevval sam geldi bir gun, bir sey istedi, verdim, gitti oturdu, sonra tepkisizligimi farkeden patron yanima geldi ve tanimadin mi dedi, sudur budur dedi. sonra bir baska gun deniz cakir tesrif buyurdu, hatun cok guzeldi ve dikkat cekiciydi. ama bilmiyoruz, tanimiyoruz kardesim, dizi mizi izlemiyoruz nerden bilelim. ama bu sevval baci gibi degildi, boyle bi star isigi (!) vardi, ne bileyim bir seye bozulmustu sanki, e bozulur tabi, hatunu kafede kimse tanimiyordu, bu kez benimle beraber hatun olan patron calisiyordu, o da pek anlamiyordu dizi islerinden, ama daha uyanikti ve denizcigimin star isiginin etkisi altina girmisti, demeseydi daha iyi olurdu ama " siz bir dizide oynuyor musunuz" deme gafletinde bulundu, o zamanlar yaprak dokumu zamanlari, deniz dudagini buktu mu hatirlamiyorum, zira bilmezdim o zamanlar bu ozelligini, allahtan vale atildi da kurtardi itibarini denizin, ayiplayan ses tonuyla" abla yaprak dokumu'nde oynuyor hosst, denizdir cakirdir dedi." neden bilmiyoruz? cunku televizyonumuz yok?
    kardesim pelin batu kim bilmiyorum? sozlukte adina basliklar aciliyor goruyorum, ama kimdir bilmiyorum, bugun okudum biraz bilgi sahibi oldum, okumasam ne olurdu, ogrenmesem ne kaybederdim? hic tabi ki.
    ama ajda'yi tanidim mesela, ilhan irem'i de, e onlar star onlari herkes tanir.
    sevval sam'i sonra takip ettim tabi, turku yorumlarini dinledim ve dahi begendim, e denizcigimi muhtesem yuzyildan ogrendim. ama pelin batu'yu herhangi bir seyi icra ederken henuz izlemedim.
  • unluleri tanimamasi ile ovunur. siradanligiyla ovunmez. cunku tek basina siradan olmak kotudur.
  • (bkz: survivor ünlüler gönüllüler 2013) izliyor ve bu duruma düşüyorsa hiç dert etmesine gerek olmayan insandır...

eğer bu insanları yolda görünce tanıyabiliyorsa büyük alkışı haketmiş demektir...
  • belki de tanımamazlık gelen insandır. şayet yolda görsem suratlarına bile bakmam. şımarıyorlar sonra.

böyle böyle bitireceğim bu sektörü!
  • herhangi bir medya kuruluşunda çalışıyorsa zorlanabilir, back stage'de durması tavsiye edilir.
  • başlı başına paradoks insan. popüleri* tanımak çoğunluğun işidir. çoğunluktan olan da sırandandır zaten.
  • yine de tarkan'ı tanıyordur.
  • ünlüleri tanımaması ile sıradanlığı arasında nasıl bir korelasyon olduğunu çözemediğim kişilik. ünlüleri tanıyanlar sıradan değil mi desem, yok o hiç olmadı hatta tam tersi olmalı. o zaman ünlüleri tanımamasıyla marjinal olmaya çalışan birisi olmadığına vurgu yapılmaya çalışılmış sanırım ama yine de bir garip bir ifade.

ünlü zaten kime ünlü? objektif bir ünlülük ölçüsü yok ki. sen de tanımayıver. hatta ben de bazen diyorum keşke tanıdığım "ünlü"lerin bir kısmını hiç tanımasaydım diye ama oldu bi kere.
  • sıradan mı? nereden oluyomuş sıradan? esas bence o insan sıradan deil, ekistraordineri biri.

ben çok ünlü bilirim. ünlü bilmek. ama bazısı bilmiyor. ben bi sürü biliyorum. saçma sapan biliyorum, gerzekcesine biliyorum. bazen düşünüyorum, allahım ben bu kadını neden biliyorum. neci bu? tam bilmiyorum. adını soyadını biliyorum ama. götü mü güzel? evet. demek oradan biliyorum. sadece götü güzel diye biliyor olamam. hayır olabilirim ama bu kızın götü o kadar güzel değil. göt hafızam çok kuvvetli. bi kamyon da az ünlü erkek tanıyorum. onları be yapıcaz peki?

diyeceğim o ki, tanıdığım yarı ünlüleri tanımıyor olmak isterdim. o şeylerin kafamda kapladığı alana 2 cilt meydan larus sığardı. insanlar neler biliyor arkadaş :/ ben de büsürü şey bilebilirdim pıffff.

evet son olarak, lütfen hepiniz sıraya girip "ben de hiç ünlü bilmem" "ünlü mü o ne" "serdar ortaç ne ağğbii" gibi mesajlar atarak sinirimi zıplatmayın. şu siktiimin yerinde * benden başka düz adam yok gtk. veni vidi bihter'ini. bak mesela o dediklerim bu müthiş esprimi de anlamadılar. skicem yaaa iyice canım sıkıldı :/
  • yaşlanan fanilerin müdahili olduğu ontolojik kavram. mesela ben nil karaibogil, yoncimik, münir nurettin selçuk gibi vintage ünlüleri tanıyorum, ama yenilerden tanıdığım yok. beren saat belki, ama o da sadece ismen.