• bir kafede calisiyordum, yeni acilmis ve kisa zamanda sukse yapmis bir kafeydi. sevval sam geldi bir gun, bir sey istedi, verdim, gitti oturdu, sonra tepkisizligimi farkeden patron yanima geldi ve tanimadin mi dedi, sudur budur dedi. sonra bir baska gun deniz cakir tesrif buyurdu, hatun cok guzeldi ve dikkat cekiciydi. ama bilmiyoruz, tanimiyoruz kardesim, dizi mizi izlemiyoruz nerden bilelim. ama bu sevval baci gibi degildi, boyle bi star isigi (!) vardi, ne bileyim bir seye bozulmustu sanki, e bozulur tabi, hatunu kafede kimse tanimiyordu, bu kez benimle beraber hatun olan patron calisiyordu, o da pek anlamiyordu dizi islerinden, ama daha uyanikti ve denizcigimin star isiginin etkisi altina girmisti, demeseydi daha iyi olurdu ama " siz bir dizide oynuyor musunuz" deme gafletinde bulundu, o zamanlar yaprak dokumu zamanlari, deniz dudagini buktu mu hatirlamiyorum, zira bilmezdim o zamanlar bu ozelligini, allahtan vale atildi da kurtardi itibarini denizin, ayiplayan ses tonuyla" abla yaprak dokumu'nde oynuyor hosst, denizdir cakirdir dedi." neden bilmiyoruz? cunku televizyonumuz yok?
    kardesim pelin batu kim bilmiyorum? sozlukte adina basliklar aciliyor goruyorum, ama kimdir bilmiyorum, bugun okudum biraz bilgi sahibi oldum, okumasam ne olurdu, ogrenmesem ne kaybederdim? hic tabi ki.
    ama ajda'yi tanidim mesela, ilhan irem'i de, e onlar star onlari herkes tanir.
    sevval sam'i sonra takip ettim tabi, turku yorumlarini dinledim ve dahi begendim, e denizcigimi muhtesem yuzyildan ogrendim. ama pelin batu'yu herhangi bir seyi icra ederken henuz izlemedim.
  • unluleri tanimamasi ile ovunur. siradanligiyla ovunmez. cunku tek basina siradan olmak kotudur.
  • belki de tanımamazlık gelen insandır. şayet yolda görsem suratlarına bile bakmam. şımarıyorlar sonra.

böyle böyle bitireceğim bu sektörü!
  • herhangi bir medya kuruluşunda çalışıyorsa zorlanabilir, back stage'de durması tavsiye edilir.
  • (bkz: survivor ünlüler gönüllüler 2013) izliyor ve bu duruma düşüyorsa hiç dert etmesine gerek olmayan insandır...

eğer bu insanları yolda görünce tanıyabiliyorsa büyük alkışı haketmiş demektir...
  • ünlüleri tanımaması ile sıradanlığı arasında nasıl bir korelasyon olduğunu çözemediğim kişilik. ünlüleri tanıyanlar sıradan değil mi desem, yok o hiç olmadı hatta tam tersi olmalı. o zaman ünlüleri tanımamasıyla marjinal olmaya çalışan birisi olmadığına vurgu yapılmaya çalışılmış sanırım ama yine de bir garip bir ifade.

ünlü zaten kime ünlü? objektif bir ünlülük ölçüsü yok ki. sen de tanımayıver. hatta ben de bazen diyorum keşke tanıdığım "ünlü"lerin bir kısmını hiç tanımasaydım diye ama oldu bi kere.
  • televizyonla ilişkisi kurulmaya meyilli başlık/eylem ancak, televizyon tarihte yerini almaya çoktan koyuldu. instagramda kullanmayan insandır o halde. facebook'ta kulanmıyor ya da koskoca reklamları engellemiş, arkadaş beğenilerinin sayfasına düşmesini de ayarlardan kapatmış insan modeli olabilir.

şöyle de bir açı var, bugün herkes ünlüdür, bazıları kısa süreliğine bazıları ise onlardan biraz daha uzun süreliğine. tanımı çok gün gerisi bulduğum bir başlıktır şu anda.

(bkz: modası geçmiş başlık)
hesabın var mı? giriş yap