şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda bu corona hadisesi yuzunden bir kac kendini bilmez sirf evlerini, yasantisini millete gosterip rant saglama, hava atma pesinde.

bu nasil bi igrencliktir anlamiyorum.
    #evdekal
    olur. evde kalsin insanlar da; sor bakalim o adam o gun meyve satamazsa o aksam evine ekmek goturebilecek mi? sor, o kadin markette calismaya devam etmezse cocuklari ac kalacak mi? sor, o adam metrobuse binmezse ise gidebilecek parasi var mi? sorun bunlari, daha milyon tane sorabilirsiniz bunun gibi. geri zekaliya yazar gibi tek tek yazmak istemiyorum. evinizde ne kadar mutlu oldugunuzu cumle aleme duyururken iciniz hic mi acimiyor lan sizin?!

bi taneniz de cikip da; ben 20 ailenin temel ihtiyaclarini karsiliyorum, bi erzak yardiminda bulunuyorum demiyorsunuz lan. paylassaniza paranizi, paylassaniza cok magdur durumda olan insanlarla. millete ne sizin evinizin sikik dekorundan, sevimsiz hayatlarinizdan. bi elinizi tasin altina koysaniza lan "evde kalin" diye ahkam kesene kadar.

herkesin cani en az sizinki kadar tatli; kimse bogularak olmek istemiyor sayin unluler. biraz daha duyarli ve yararli olmayi olmayi oneriyorum size.

kefenin cebi yok.