şükela:  tümü | bugün
  • efendim şimdi gazetelerde televizyonlarda ünlülerle ilgili bir haber geçtiğinde adı geçen ünlünün yaşı konusunda spekülasyon yapmak bi nevi adettendir. genelde kadın ünlüleri hedef alan bu spekülasyonlarda "şuna bak anneannemin yaşına geldi hala bıdı bıdı" girizgahlı bir cümle çıkar spekülatörün tekinin ağzından ordan bi ötekisi atlar hemen evet ya nerden baksan altmış var, sazı eline ilk alan yok ya ne altmışı canım en az yetmişsekiz vardır der ve ihaleye hiç giremeyen arkadaşlarının da doğrudur walla inanırım mütabakatıyla ihaleyi kazanır.

dünya üzerinde bu temayülden en çok çekmiş ünlünün ajda pekkan olduğu söylenir.
  • benim cokca yaptigim bi olay. ama hep yaniliyorum mesela. bi yetmis vardir dediklerim ellibes, kesin kirkbestir dediklerim ossekizbucuk cikiyor hep. henuz kundakta bir bebeyken filmlerini izledigim oyuncular bile benimle neredeyse yasit cikiyor . evvet arkaaslar, dede korkut masallarinda gecen o bebek benim.
    buna hic sasirmiyorum artik, ben onuc, ondordumdeyken televolelerde kendilerine ekmegin fiyati sorulan, cevaplariyla halkimizi adeta komunistlige sevkeden ve o zamanlar yasadiklari hayatin dinamikleri olsun, iliskileri olsun onsekiz yasini epey gectiklerine emin oldugum kadin ve erkek unlulerimizin, su an benden en fazla uc bes yas buyuk olmalarina alistim. ahshajmff o yillar mankenlik modellik sarkicilik sunuculuk oyunculuk diceylik yapmis ve gunumuzde bir sekilde hala deli gibi ekranlarda olan pek cok insan hep yetmisyedili mesela.
    benim bildigim izafiyet her bakimdan saglikli cunku icinde aynstayn var ama, bilemiyorum altan.