şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık 1 saat önce görmemle sinirimi tepeme çıkarması bir olan toz.
    öncelikle şunu söyleyeyim başlığı özellikle bilmemne rezaleti diye açmadım çünkü rezalet puan sisteminde 5in üstüne çıkamayacağının ben de farkındayım ama yine de uyarı amacıyla entry girilebilecek bir durum olduğunu düşünüyorum. okuduktan sonra en azından elinizi raftaki uno paketine götürmeden tekrar düşünürsünüz.
    dün bir süpermarketten aldığım uno grissuno (yulaflı karabuğdaylı) paketinin içinden paketi daha açmadan görebildiğim bir toz parçası çıktı. renk olarak ürünün rengine benziyor tozun rengi bu yüzden krakerin kırıntısıymış gibi görünüyor başta. ama tozun bir kısmı paketlenmiş kısma sıkışmış, paketi ne kadar sallasam da aynı yerinde yani kesinlikle paketleme esnasında oraya girmiş. ilk fotoğrafta paketin sağ üst köşesinde görünüyor.(bu fotoğrafı markayı da görebilmeniz için çektim)
    toz1
    toz2
    tüketici hakları heyetine şikayet etmeyi düşündüm ama okuduğuma göre fişini de götürmem gerekiyor ve fişi malesef çöpe atmıştım. daha önce unonun ürünlerini alanların başına daha kötü olaylar gelmiş hatta sözlükte de bununla ilgili başlıklar var(bkz: 16 eylül 2017 uno rezaleti)(bkz: uno tam tahıllı ekmekten çıkan çivi)
    ürünlerin paketlendiği yeri hayal etmeye çalışıyorum, aynı anda daha önce yediğim uno ürünleri aklıma geliyor, yine sinirleniyorum.
    yarın aldığım markete gidip ürünü onlara da göstericem. marketle ilgili bir problem yok ama ne sattıklarının farkında olsunlar. umarım sizde de bir farkındalık yaratabilmişimdir.