şükela:  tümü | bugün
 • 79'da yaptigi guzel gunler gorecegiz adli tek albumu var. nazim hikmet'in siirlerini muziklemisti bu albumde. sonralari ezginin gunlugu'nun seslendirdigi japon balikcisi en dikkate deger sarkisi. 'disarida kar yagiyor' adli sarkisi da o donem epey ses getirmis belli cevrelerde. beyazit meydaninda isportada bulmustum yillar once bu albumu kaset olarak.
  cem karaca ile 70'lerin basinda kardaslar grubunun gitaristi olarak da calismis. o donemde cem karaca'nin bir ajit pop klasigi haline getirdigi, dadaloglu adli sarkisinda baglama da calmis. kisa sureli bir de dervisan macerasi var cem karaca ile.
  yasar kurt'u etkiledigi cok asikar kanaatimce de.
 • albumünü bulabilmek kolay degil ancak ankarada bulunabiliyor. cd falan yok bildiğim kadarıyla. sadece kaseti var. gercekten cok başarılı bir yorumcu...
 • büyükgönenc'in 'güzel günler göreceğiz' adlı albümü esasında 79 yılında hazırlanmış ama 80 darbesi olunca yayını ta seksenli yılların sonuna kadar sarkmıştır. hatta albümün bir nevi 'hit'i olan 'dışarıda kar yağıyor' şarkısı, aynı zamanda dünya çocuk yılı olan 1979 yılında yazılmış, dönemin güzel bir ironisi olarak radyolarımızda dönmüştür. albüm sadece beste ve söz yönünden değil, yapım ve düzenleme olarak da döneminin çok ilerisindedir. insana 'beyaz geceler' filminde barişnikov'un eşliğinde dans ettiği rus müzisyenin şarkılarını hatırlatır.
 • şarkılarında r harflerini 'rrr' şeklinde bastıra bastıra söyleyen besteci, yorumcu
 • bi arkadaşın * tavsiyesi üzerine kasedini dinleyip özellikle de nazımın hasretini yorumlayışını oldukça beğendiğim bi üstad
 • 70'li yılların ilk yarısının fenomen anadolu rock grubu kardaşlar'ın en kıdemli gitaristiydi. fuzz kullanarak anadolu melodileri çalma konsunda en kendine özgün olanlarından birisiydi. anadolu rock piyasasının en önemli isimlerinden biri olmasına rağmen gitar konusundaki geçmişi flamenkoya dayanmaktadır. keza ünlü artık sevmeyeceğim şarkısının neşe karaböcek versiyonundaki flamenko düzenlemesi ona aittir. cem karaca ve ersen'in vokal yaptığı kardaşlar dışında sadece kardaşlar adı altında çıkan çökertme/deniz üstü köpürür isimli bir 45'likte vokali o yapmakta ve gitarı da kendisi çalmaktadır. 70'lerin ikinci yarısının ünlü politik rock grubu cem karaca ve dervişan'ın ilk kurulumunda da yer almaktadır fakat gruptan erken bir vakitte ayrıldığı için hiçbir dervişan kaydında gitarı duyulmamaktadır. dervişan'dan sonra bir süre amerika'da müzikle ilgisi olmayan işlerle uğraştı. yurda döndükten sonra yaptığı diğer bir 45'lik çalışması da dışarıda kar yağıyor isimli kendisine altın mikrofon ödülü kazandıran bir çalışmadır. 79'da güzel günler göreceğiz isimli bir albüm yaptı. şu anda yeniköy'deki evinde inzivaya çekilmiş bir biçimde yaşıyor ve müzikle son yıllarda tek gitar ve pantomim gösterileriyle desteklenerek verilmiş birkaç konser dışında pek uğraşmadı.
 • nazım hikmeti en güzel yorumlayan ancak daha sonra meçhule karışan müzisyen. güzel günler göreceğiz albümünde: a 1. yapıyla-yapıcılar (n.hikmet/ü.büyükgönenç)
  2. hasret (n.hikmet/ü.büyükgönenç)
  3. tairyo utai komi (geleneksel bir japon balıkçı türküsünden uyarlanmıştır)
  4. japon balıkçısı (n.hikmet/ü.büyükgönenç)
  5. bulutlar adam öldürmesin (n.hikmet/ü.büyükgönenç)
  6. arabacı salih (ahmet çuhacı/şehabettin genç)
  b 1. dışarda kar yağıyor (ü.büyükgönenç)
  2. dışarda bahr geldi (n.hikmet/ü.büyükgönenç)
  3. aynı daldaydık (n.hikmet/ü.büyükgönenç)
  4. nikbinlik (n.hikmet/ü.büyükgönenç)
  5. lümüne (geleneksel)
  böyle güzel bir albümdür kendisi, çok kişi de yoktur, zor bulunur. ama ben de var.
 • albümü çıktığında " en iyi nazım bestecisi " ifadeleri spot olmuş müzisyen.

  vurgulu yorumu ile " yapıcılar türkü söylüyor " dizesi ve parçada davulun girdiği andaki çoşku kulaklarda çınlayası.
 • hey dergisi'nin 1979 yili en iyileri arasinda "umit veren sarkici" kategorisinde birinciligiyle ve 2000 yilinda verdigi iki konserle umit vermis, sonra almis adam.

  http://www.birzamanlar.net/yilin/79.html
  http://us.geocities.com/eski45/notlar.html
 • bestelerini dublaj sanatcisiymis gibi hissederek ve hissettirerek yapan, saygin kisi.
hesabın var mı? giriş yap