şükela:  tümü | bugün
  • son 50+ yıldır filistinlilere yardım etmekten başka bir amacı olmamıştır. bm'nin sadece belirli bir grup insan için olan tek özel projesidir, diğer mültecilerin hepsi için ayrı projeler yürürken filistinliler için unrwa vardır. ürdün, suriye, lübnan, gazze şeridi ve batı şeria'da aktiftir.

    geçtiğimiz gün içinde unrwa'in başı john ging'in bulunduğu, açık seçik bir biçimde bm arabası olduğu un yazılarıyla belirtilmiş bir araba yolda militanlar tarafından durduruldu ve arabaya 11 el ateş edildi. yabancı uyruklu (i.e. filistinli olmayan) çalışanların güvenlikleri bölgeden sevk edilmesini düşünüyurlar.
  • ing kısaltma. united nations relief and works agency for palestine refugees in the near east. 1948 arap israil savasi'ni takiben filistinlilere yardım amacıyla kurulmuştur. israil hükümeti tarafından "terörist"lere destek vermekle suçlanırken, aralarında türkiye'nin de bulunduğu pek çok ülke tarafından desteklenmektedir. şu anda bölgede 59 tane mülteci kampında hizmet veriyorlar.
  • en büyük donörü abd olan birleşmiş milletler fonu. eyy türk siyasetçileri, filistinlilere gazı verip verip adamları iyice zor duruma düşürüyorsunuz haberiniz yok...

    https://www.haaretz.com/…43f6f48591b4561322fbf3d830