şükela:  tümü | bugün
  • ntv'nin ankara'daki başarılı parlamento muhabiri.
  • trt ankara radyosu çocuk saatinden yetişen yetenekli, şahsına münhasır, dünya tatlısı kişi. son derece zeki ve hoş sohbet insan.
  • efendim yetenekleri saymakla bitmez bu beyimizin. bir kere kendileri mulkiyelidir. (bkz: okul sovenizmi). sonracıma, iyi bir entellektüeldir. sonracıma, eskinin iyi seslendirmecilerindendir. sonracıma radyo cocuk saatinden yetişmedir. hepsinden önemlisi, adam gibi adamdır, iyi dosttur.
  • ntv 17.00 haberinde oğuz haksever'in stüdyodan sunuşuna mardin' den muhabir olarak katılan isim.
    4 mayıs 2009 mardin düğün baskını hakkında 2 gündür dinlediğim onlarca yorumun arasından sıyrılan yorumu, haber verme tarzı ve insani duruşunu takdir ettim.
    bu ülkenin kendi gerçeklerine ne kadar uzak durduğu, bu uzak duruşun gerçeği yok edemediğini bir katliamla görünce de samimiyetsizlikle "şaşırmalarımız", bu uzaklık yüzünden gerçeğin kafamıza kafamıza yine yeniden vurulmasına rağmen çözüm arayan olmadığından cümleten nasıl çaresiz kaldığımız başka türlü özetlenemezdi.
    oğuz haksever' in yaklaşımıyla bu derece örtüşen bir haberciliği uzun zamandır görmemiştim.
    her iki isme de teşekkür ederim.
  • medyaradarın "gece yarısı bombası" ibaresiyle verdiği habere göre tarih itibariyle, habertürk tv ankara temsilciliği görevini üstlenmiş, çoktan hakettiği yeri bulmuş insan.

yukarıdaki cümlede yer alan "çoktan" vurgusundan da anlaşılabileceği gibi, daha fazlasını hakettiğine inanıyorum. daha fazlasını elde etmesinin de fazla zaman almayacağını düşünüyorum.
  • ntv'den ayrılıp habertürk ankara bürosunun başına geçen deneyimli televizyoncu.
  • bu televizyoncu habertürk'te haftaiçi her sabah yarım saat boyunca ankara'dan havadisleri verir. o kadar akıcı, zekice ve yerinde konuşmaktadır ki yanına yaklaşabilecek düzgünlükte konuşabilen/yorum yapabilen başka kimseyi yıllardır izlemiyorum sanırsam.

haberleri dost sohbetinde anlatır gibi anlatması da her sabah soluksuz bu başarılı insanı izlememi sağlıyor (televizyon hiç izlemeyen birini ekrana kilitlemesi büyük başarıdır evet). politically correct nasıl olunur dersi veriyor ayrıca. öyle güzel ve akıcı konuşuyor ki deneyimli haberci kimdir, neye benzer timsali resmen.

haber/yorum duymak istediğim zaman yerlere göklere sığdıramam kendisini, öyle bir insan benim için.
  • "ölen kazanır mı?" diye sorarak vicdanlara kalemiyle de seslenen güzel insan.
  • ergenlikte siyasete olan eğilimimden dolayı ilk olarak ntv'de keşfettiğim deneyimli muhabir. o günden bugüne takip ederim kendisini. ntv'den sonra habertürk'e, oradan ise trt türk'e geçmiştir(trt türk'ün atılım yaptığı vakitler). daha sonra siyaset uğruna trt türk'ün müthiş oluşturulmuş kadrosu kurban edilince oradan da ayrılmıştır. şu sıralar ankara merkezli radyo avrasya türk'te sabah 8-10 saatleri arasından yine ankara'nın nabzını tutmaktadır.
  • avrasya türk'teki “ankara’dan her sabah” isimli programıyla çgd'nin yılın radyo programı ödülü'nü kazanan program sunucusu.