şükela:  tümü | bugün
 • tupac ve the notorious b.i.g. cinayetlerini gerçek belgelere dayandırarak çözmeye çalışan polis ve dedektifleri konu alan dizi. polisiye sevenler de muhakkak izlesin, 10 bölüm epi topu.
 • ya konu felan güzel ama bi sığlık var çözemedim, bugün muhtemelen bitireceğim dizi çok güzel bölümleri olmasına rağmen çok dandik birarka planı da var diye hissediyorum
 • gerçek hikaye uyarlaması olduğu için daha da güzel.

  neler dönmüş. bir solukta bitirdim.

  i'll be missing you şarkısını da bir yerlerde hep duyarız. hikayesi varmış meğer.
 • çok başarılı.
 • daha ilk bölümden beni içine çekti bu dizi. biggie ve tupac canlandırmalarının olduğu sahnelerde resmen kilitlendim. tupac seven biri olarak şahsen sırf o sahneler için bile izlerim.
 • tupacveya biggie smalls cinayetine karşı en ufak bir ilgim ve merakım olmamasına karşın, du’ bakayım bu neymiş diye başlayıp canım jimmi simpson’ın ekranda belirişiyle izlemeye karar verdiğim dizidir. jimmicim döktürmüş de döktürmüş, o olmasa olmazdı fakat dizi de gayet güzel olmuş. puanım dokuz.
 • 99 yılından beri rap (özellikle o dönemde amerikan rap) dinlemeye başladım ve başladığımdan beri hep efsane olan iki isim (2pac ve b.i.g) hakkında çok şeyler duyardım. yok şu yüzden öldüler yok eastcoast westcoast meseleleri patlak verdi vs.
  bu yarı dizi yarı belgesel sayesinde gerçekler az çok ortaya çıkıyor gibi (henüz iki bölüm izledim).

  edit: şuan 6. bölümdeyim, dizi ile ilgili izlenimlerim;
  - çok fazla karakter adı geçtiğinden iyi bir takip istiyor dizi
  - tupac ve biggi hakkında az da olsa bilginiz yoksa dizi sizi pek açmaz (bunların label'leri nedir, eastcoast westcoast nedir gibi)
  - dizi 2006, 1999 ve 95 yıllarıma gidip geliyor (99 yılında çözümlenemeyen cinayetler 2006 da tekrar araştırılıyor)
  - son olarak rap sevmiyorsanız veya ilginiz yoksa izlemeyin.
 • bir süre önce günde birer bölüm izleyerek bitirdiğim mini dizi. özellikle tupac shakur'u canlandıran aktörü görünce rahmetliyi mezardan çıkardılar zannettim. dizide bir yandan çözülemeyen iki cinayet ele alınırken bir yandan da farklı zamanlarda cinayeti araştıran iki polise ve onların özel hayat problemlerine değiniliyor. diziyi genel olarak beğendim ancak farklı zaman dilimlerine geçişler biraz yorucu. çok fazla karakterden bahsediliyor ve bir süre sonra kimden bahsediliyor anlaşılmıyor pek. konuya ilgi duyanlar için izlenebilecek bir dizi.

  ilgi duyanlar ayrıca 2009 yılında gösterime giren notorious filmine de göz atabilir.
 • tupac ve biggi cinayetlerini merak edenlerin, o dönem hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenlerin izlemesi gereken dizidir. ancak öncesinde gene netflix'te bulunan "hip hop revolution" belgeselinin 3. sezonunu izlerseniz, dizideki birebir yansımaları daha fazla görüp daha fazla keyif alabilirsiniz.

  oyunculuklar açısından, herkesin dediği gibi tupac'ı oynayan arkadaş ödül almadıysa ayıp etmişler, aynı şekilde biggieyi oynayan arkadaş ta, suge'u oynayan arkadaşta tamamen haklarını vermişler. özellikle suge knight'ın 1995de puff daddy'i disslediği konuşmasındaki nefreti, hırsı, hıncı dizi de suge knight'ı oynayan arkadaşta da görebilirsiniz. bir tek puff daddy'i oynayan arkadaşın performansını beğenmedim. sonuçta bizim 90ların sonu 2000'lerin başında tanıdığımız puff, havalı, jennifer lopez ile çıkan paraya para demeyen biriydi. dizi de daha zayıf, çekingen, korkak biri olarak lanse edilmiş.

  dizide güzel vurgulanan bir nokta, ölen 2 gencin sadece 21-22 yaşlarında olması. daha çocuk yaşta, para hırsı, uyuşturucu, afrikalı amerikalılara yapılan ötekileştirme nedeniyle radikalleşme, gibi sorunlarla 21-22 yaşlarında aslında daha 2 ergenin başarılı kariyerlerinin başlarında öldürülüp gitmesini dizi de güzel vurgulamışlar. umarım bir gün 2 gencin de katilleri ortaya çıkarılır ve 2 hip hop efsanesine gereken saygı gösterilmiş olur.