şükela:  tümü | bugün
 • sigur ros un izlemesi tehlikeli.. floria sigismondi tarafindan cekilen, gelecegimizin ne sekil olabilecegine dair bir videoya sahip sarkisi...

  klip http://www.revolverfilms.com/sigurros/ adresinden temin edilebilir..
  (bkz: vaka)
 • izlenince boyle garip bir yuz ifadesi ile bakakalininan videoya sahip parca. anlatabilecegim kelimeleri bulamadim.
 • video'yu ozel kilan bilincaltina caktirmadan isleyen kirmizi ve melodik siyah tonlardir.
 • http://www.sigur-ros.co.uk/media/dldvideo.html adresinden cekilebilicek bir canli performansi vardir bu sarkinin; albümdekinden de inanilmazdir. jonsi'nin bir söyleyisi vardir ki, duymaktan öte dokunulabilirmis hissi verir sesi. akilalmaz bir seydir.. bu kücük cocuga basini koyucak bir omuz uzatmak istersiniz, sacini oksamak... cünkü hopelandic'tir agzindan dökülen sarki sözleri belki, ama caninin acidigindan bahsetmektedir besbelli..
 • spain'in, the blue moods of spain albumunden winterschlafer'e de soundtrack olmus, uzmus, defalarca kendini dinletmis, yine uzmus, icindekilerini saklayamayanlarin sarkisi. kendileri de saklamamislar iyi ki. filmde de "bir filme bir sarki bu kadar oturamaz herhalde" dedigimi hatirliyorum. cok pasteldi her sey (sarki calarkenki andan mi bahsediyorum, oncesi veya sonrasi mi beni buyuleyen, emin degilim), cok gosterissiz ve iddiadan uzak, cok sadeydi, anlatmak zor. kendileri de anlatamamislar zaten, untitled, sasirtici sayilmaz.

  walked away
  released from all my crimes
  walked away
  released from all my crimes

  but i could never hide
  what i kept inside

  walked away
  released from all my sins
  walked away
  released from all my sins

  but the cruelest thing
  was all my suffering
  when i held you that night
  i knew it felt so right
  i knew it felt so right

  walked away
  released from all my crimes
  walked away
  released from all my crimes

  but i could never hide
  what i kept inside
 • hopes and fears gibi muhteşem bir albümden çıkmış, ifade edemeyeceğim güzellikteki keane şarkısı.
 • (bkz: vaka)*
 • distopik klibi insan algısının en ince tellerine vuran sigur ros parçası...

  --- spoiler ---

  videosunda atık yağmurları altında gaz maskeleriyle kardan adam yapan çocuklar vardır. ama kardan değil yağan atıklardan yaparlar kardanadamı. onun dışında herşey aynıdır ama. sarılır, kucaklaşır bugün bizim anladığımız anlamda çocuklar nasıl eğlenirse öyle eğlenirler. ta ki biri maskeden kurtuluncaya kadar.. diğerleri ona doğru koşarken, o yere yığılır kalır.

  kızıl gökten yüzüne inen kara taneleri seyreder çocuk, sonra da ölür.

  siyah bir kardanadama havuçtan burun yapmak isterken ölür.

  --- spoiler ---
 • sigur ros'un içinde bulunduğu albümle aynı isimsizliği taşıması gerekirken untitled diye adlandırılmakla kalmayıp yanına bir de numara verilmiş şarkısı. "klibinde nükleer savaş sonrası kırmızı gökyüzü altında ilkokul çocuklarının külden adam yaptığı parça" denmeliydi aslına. 45lik plağında, üzerinde "please throw this sticker away" yazan bir etiketten başka grubun ismi dahil hiç bir yazı/barkod/numara/ibare bulunmaz.
 • uzun süredir, kelimeler zihnimde rahatsız edici bir kalabalık halini aldığında, belleğimi beyaz sulara gömüp yenilememe yardım eden, sözleri kar sessizliğine indirgeyen, konuşmanın sınırlarından uzaklarda, uzayıp giden sigur rós diyarı . bu sabah varlığımı bu dinginlikten çekip almaya, gerçekte olup bitenlere gözlerimi açmaya korkmamı sağlamış eşsiz şarkı. zihnin suyu. düşünceler kuruyup kaskatı kesildiğinde ve acı dayanılmaz olduğunda içine atladığım ıslak uyuşmuşluğum.

  heima'da çaldığı bölüm de ayrıca defalarca izlenesidir. sigur ros'un güzelliklerinden benim için en özeli sanırım.