• anathema'nın wheather systems albümünün iki bölümden oluşan şarkısı.
    (bkz: untouchable part 1)
    (bkz: untouchable part 2)
    özellikle part 2'nin acaip bi etkisi var.
  • "expect me nigga like you expect jesus to come back" gibi sözleri olan ve bir kere dinleyince unutulmayıp ara ara ağza takılan tupac şarkısı.
  • anathema'dan dinlenince insanın amına koyar.
  • yaklaşık 5 saat önce yayınlanmış eminem single'ı. albüme dair umutlarımızı yeşertmiş, ulan madem böyle şarkılar, böyle nakarat ve ıntro hala yapıyorsun neden bu kadar ünlü şarkıcının desteğini aldın dedirtmistir.

ama büyük ihtimalle bu şekil şarkılardan 2-3 tane var. rap dinleyicilerine de istediğini vermek zorunda en nihayetinde...

albüm için daha da sabırsızlanmaya başladım. bakalım nasıl bir şey ortaya çıkacak.
  • eminem'in dokuzuncu stüdyo albümü revival'dan yayınlanmış promo single. geçtiğimiz ay lyric videosu youtube'a eklendi.

bir telefondan facebook ve instagram'a adları değiştirilerek bağlanılan klipte, şarkının bütün sözleri sosyal medya formatına yedirilip görsellerle deskteklenmiş.

açıkçası bir lyric videodan ziyade normal bir klip gibi olmuş. normal bir klip gelseydi muhtemelen bu görselleri içerecekti. günümüzde insanların politik ve sosyal olaylara sadece sosyal medya üzerinden tepki verdiği gerçeğini güzel yansıtmış. özellikle son sahnede klip "şarjın bitmesi" ile sona eriyor ki klavye delikanlılığının ömrünün ne kadar uzun olduğuna ilişkin bir gönderme. hem seçilen isimler hem görseller güzel laf sokuyor. gerçekten de iyi kurgulanmış lyric videolardan biri.

yalnız "don't have revival? buy it" kısmına gülmedim desem yalan olur.
  • efsanevi bir jacob bellens şarkısıdır. en mutlu gününüzde ağlatma yeteneğine sahip olup melodisini tüm gün aklınızdan çıkaramazsınız. ayrıca klibini 3 arkadaş buluşup tuşlu telefon kamerasıyla çekmiş olduklarını düşünmekteyim. onu geçtim baya sanatsal bir klibi var ama ben hiçbir şey anlamadım.

şarkı sözleri:

where the moon glows in your hair
    and the rain falls down
    on a ground that's cold and bare
    dripping from the clouds
    where ı sing because ı care
    till my lungs fall out
    ı'm asleep but well aware
    that the word is out
    there's a love and a sense of direction
    ın the matter that keeps us apart
    there's a light coming out of the woodworks
    from a crack in the door to my heart
    cause the summer is taking forever
    cause i can't take the heat anymore
    cause i know that for worse or for better
    ı'm at war with the one that i want
    a tree falls down
    almost unintentional
    the earth starts burning
    with noone around
    ı hear you say
    ıts not too late
    and we become
    brave and untouchable
    until the daylight comes around
    and the morning breaks
    ın the center of this town
    ı'll be wide awake
    ı'll be…
  • aşınmalar hırpalanmalar sonrası kabuk bağlayıp evrimleşip eskisinden daha güçlü olunduğunda aslında insanın içinde birşeyler ölüyor; hissizleşme başlıyor.. untouchable hanin elias ın future noir albümünn en sevdiğim parçasıdır benim o drum beat ritmler hücre hücre hissedilir.. bir de herşeyden arınmış hanin ve piyano versiyonu var ki yerdeki siyah yığının içinden doğan bir yaşam imgeleri getiriyor gözümün önüne..
  • günün birinde, mümkünse boğaza nazır bir evin balkonundayken ve kafam kıyakken, akan son damla gözyaşımı da elimin tersiyle silip, sonra yine aynı elimin aynı tersiyle geçmişe süngeri çekip, bağıra çağıra söylemek istediğim hanin elias şarkısıdır. of.
  • yeni bir tom fall & jwaydan vocal calismasi. paul keeley remixi ile. afiyet olsun.
hesabın var mı? giriş yap