• feridun düzağaç bu şarkısıyla yer etmiştir gönlümüzde:

bana hüzün yapma bu gece gelemem
    bu gece bu kent,benden tenha
    çekemem çekemem
    dumanların boğuyor
    ruhumun odalarını
    uyumak istiyorum
    bırak soruları
    içmişim uçan kuşlarım
    ölü düşlerim sarhoş
    gözlerim düşüncelerimden efkarlı
    avut beni,büyüt beni
    yalanlarla uyut beni
    sakinleştir,kurut beni
    gayrı yoksa
    unut beni..
    yüreğim geniş,yollarım dar
    bana biraz yalan söyle
    bu gece ihtiyacım var.
  • ne kadar buram buram bencillik kokan berbat bir cumledir, ne kadar koyar insana ayrilirken duyuldugunda*. "unut beni"dir bu ama "bitti artik, sen de kabullen bunu, hic ya$anmami$ gibi davranalim, seni uzdugumu biliyorum ama bunun vicdan azabiyla ya$amak istemiyorum"dur aslinda soylenmek istenen. bu cumle kurulabildigine gore bir anla$ma platformu da olu$turulabilmelidir o zaman, "unut beni" deniyorsa eger; kimse o'nun gibi kokmasindir, beraber alinan tshirtten ba$ka kimsede olmasindir, insanlar sokakta el ele yurumesindir, kalpli $eyler satilmasindir, biri high-level format atsindir unutmasi gereken ki$inin hafizasina, "unut beni" cumlesi kurulabiliyorsa ve bu istenebiliyorsa bir ki$iden, unutmasi gerekenin az once sozunu ettigimiz taleplerde bulunma hakki sakli tutulmalidir.

bir de istemiyorum yan cebime koy "unut beni"ciler vardir ki bunlari kaynar kazanlarda ha$lamak, bellerinde odun kirmak dinimizce caizdir. unutulmak istemez aslinda hic ama bu cumleyi kurar ki kar$isindaki daha da yaralansin, daha da aci ceksin ve kendisi daha da unutulmaz olsun aslinda unutulmayi diler gibi gorunurken. "unut beni" dedikten bir sure sonra, tam siz kendinizi bazi durumlara* ali$tirmaya cali$irken ve belki de kendi yari capinizda ba$arirken bir gun birden nasil oldugunuzu merak edesi tutar ve arar. $efkat yumagi bir insandir kendisi, iyi oldugunuzdan emin olmak istemi$tir sadece, sonra hayatinizin aralik oldugunu bildigi kapilarindan yine iceri girmek icin zorlamaya ba$lar, girer, cikar, sonra tekrar girer ve tekrar bir "unut beni". ozguveni doruklara tirmanmaktadir* bu gelgitler sirasinda, ama size neler yaptigini goremez bile. hala elde avucta az miktarda da olsa biraz guc, gurur, ozguven kaldiysa ki$iye "bi siktir git lan artik, eytere bea, sikerim boyle a$kin izdirabini" gibi alt ba$liklari olan ayar verildikten sonra hayata devam etmeye cali$mak cok zor da olsa denemeye degerdir.

ki$i sanki unutamama durumuna cok hevesliymi$ gibi kurulan bir cumledir "unut beni" ve "ha oldu, bu benim aklima neden gelmedi ki?" $eklinde bir cevapla kar$ila$ilmasi olasidir. bu noktada gercekten unutmama durumunu hayat tarzi haline getirmi$ obsesif bir insanla* * kar$i kar$iya kalindiginda soylenecek bir "unut beni"yi ve bu durumda kalan unutulmak isteyen insani tenzih etmek gerekir.

"artik her$ey bitti, bunun bi restarti olmayacak, tahammulum kalmadi, enough is enough"tir unut beni ve bir mutlakiyet barindirir bunyesinde. bundandir bu kadar igrenc ve duyulmaktan korkulan bir cumle olu$u.
  • (bkz: unutma beni)
  • rivayetlere gore, yapimi zor oldugu icin bu ismi almis turk mutfagindan bir yemek.
  • -unut beni
    -olur, kaç günde?
  • -unut beni
    -tabi hemen, pardon isminiz?
  • -unut beni
    -önce bi sevişseydik?
  • -unut beni
    -kimi?
  • -unut beni
    -sana ne
hesabın var mı? giriş yap