şükela:  tümü | bugün
 • bir türk sanat müziği eseri...

  gün gelir de beni, unutursun demiştin,
  kalbindeki bu derdi, uyutursun, demiştin...
  ne ben seni unutabildim, ne bu derdimi uyutabildim,
  ne bu gönlümü avutabildim...
  unutamam seni; unutamam...
 • uff cok guzeldir ya bu da..ikinci kitasi $oyledir bu $ekip ayhan ozi$ik'in dumanli u$ak* $arkisinin:
  a$kini cekerim geleceksin geleceksin diyerek
  belki gozya$imi sileceksin sileceksin diyerek,
  ne ben seni unutabildim.....
 • birine unut beni dedigimizde muhtemel cevaplardan biri.

  ki karsisindakini unutamamak, isi gucu olan bi insan icin bir yerden sonra imkansiza yaklasir, bu yuzden boyle laflara inanip yumusamayiniz.
 • bir zeki uluruh $iiri.

  bin lepiska sacli hizmetim gorse
  bin melek sevdayla sevseler beni
  bin tanri lanetle unutursun seni dese
  inan ki unutamam seni
 • en sevdiğim uşşak şarkılardan biridir. içmenize gerek yok ne zaman söylemeye başlasanız gözlerinizden her hatıra boncuk boncuk dökülür. bir gönül unutkanlığı dileyerek başladığınız herşey durur ve bir bayram korteji gibi yalnızca özlemler yürür.

  gün gelir de beni unutursun
  gün gelirde beni unutursun(2)demiştin
  kalbimdeki bu derdi uyutursun(2)demiştin

  ne ben seni unutabildim
  ne bu gönlümü avutabildim
  ne bu derdimi uyutabildim
  unutamam seni (3) unutamam

  aşkını çekerim geleceksin(2) diyerek
  belki gözyaşımı sileceksin(2) diyerek

  edit: kedime derin özlemimle
 • soyle de bi site varmıs
  aman aman

  (bkz: http://www.unutamamseni.net/)
 • devrik fiil cümlelerine verilebilecek bir örnektir. semantik açıdan bence gerçekleşme ihtimali düşüktür. birincisi, unutmak, unutulacak olaylar ya ka kişiler(le ilişkiler) tazeyken zannedildiği kadar zor ve uzun sürecek bir süreç değildir. bireylerin yaşamlarında yeterince algı uyarıcısı bulunduğunda unutmak kolaylaşır. ikincisi, daha önemli, bu cümledeki anlam aslında sanki "seni sevmekten vazgeçemem" gibi bir anlamdır. yoksa diyelik 18 yaşında size cennetle cehennem arasında gidip gelmenize neden olan duygular yaşatan biri oldu. bu kişiyi 30 yıl sonra ismen bile hatırlamıyor olabilirsiniz, hatırlasanız da "şöyle de biri vardı ya, ne oldu acaba ona" demek, başlıktaki cümlenin anlamıyla aynı değildir. ama tabii o duyguları henüz yaşamışken bizim o kişiyi sonsuza dek seveceğimizi - ya da ondan sonsuza dek nefret edeceğimizi düşünmemiz kadar doğal birşey de yoktur.

  unuturum, unutursun, unutur.

  aslında bu, unut-a-mamaktan daha hüzün verici bir durumdur.
 • zeki müren yorumunu günde zibolyon kere dinlediğim ve dinlmeye bıkmadığım şarkıdır.
 • oda arkadaşım sayesinde yıllardır selda bağcan ve ahmet kaya dinledim. öyle ki, bir çok yerde şarkılarını dinledikten sonra şarkı sonrası çalacak şarkı bile aklıma bile geliyor( ne marifetse). lakin unutamam seni hiç aklıma gelmiyor. durup dururken kendime söylendim durdum, ulan dedim yıllardır kasetlerini hatim ettiğin ahmet kaya'nın bu güzelim şarkısını nasıl kaçırırsın deyu. limewire'de bile ahmet kaya isminde olan bu şarkının, söyleyenin ahmet kaya olduğuna şüphem yoktu. ta ki burada şarkının hüseyin ay'a ait olduğunu öğrenene kadar. kendime de kızdım hani, nasıl olurda ayırt edemezsin, en güzel yıllarına eşlik eden, her bir şarkısında ayrı bir anının olduğu ahmet kaya'yı nasıl tanımazsın...
  hüseyin ay'a da burdan sevgiler! abi bu nasıl benzerliktir. hele bir de amanın minnoş, telgrafın tellerini şeyetsen de dinlesek..