şükela:  tümü | bugün
  • finding nemo isimli filmdeki balık doryile vurgulanmak istenen düşünce. ayrıca (bkz: memento)
  • hayat içerisinde çok fazla parçaya bölünmekten, birden oldukça fazla sayida ise kanalize olmaya calismaktan kaynaklanan durum.
  • başka bir canlandırma

yine bir uyandırma anı lakin bir küçük oyuncu eklenmiştir senaryoya 5-6 yaşında (o kadar sene geçmiş)

ç - babaaaa..babaaaaa hadi kalk annem kahvaltı hazırladı..
    can - ne bağırıosun be küçük şey...kimsin...ne babası..git bul kendi babanı uyandır..ne annesi.. nerdeyim ben?
    (ve telefona sarılır)
    can- alo cey çok garip şeyler oldu..uyuyodum bi şey geldi bana "baba uyan" deyip duruo tersledim ağlıo noluyo cey yardım et..
    cey- git yüzünü yıka cnm, mutfaktayım gel kahvaltı hazır..
  • based on a true story

cadi: ya bizim bu eleman pek asosyal, gelmiyo hic partilere, sirket atraksiyonlarina filan
    replay: evet ya, gecen gun ki tabu partisine zor getirmistim ben onu
    cadi: hangi tabu partisi
    replay: ya özgürlerde yapmıştık ya
    cadi: böhüüüeaooor.. o tabu partisi değildi.. o.. o.. benim doğumgünümdü.. git.. pis..
    replay: eaaoa.. hmm.. ama.. minik.. gel
    cadi: git.. böhüüüeeaar
  • canlandırma diyelim ama olur ilerde :

memento filmi izlenmektedir. filme yabancı olmayan bir karakterde yanımızdadır kendisi replayden başkası değildir. film biter. kendisinin yorumu :

replay: ee ne ki abi bu şimdi ? gayet normal bir adam işte yarrak gibi film yapmışlar ..
  • di$ican: ye beni erkegim, sok bana *
    ercan: neyi ?
  • - bişeyin bokunu çıkarıyoduk ama neydi unuttum...