şükela:  tümü | bugün
 • mobilya monte etmek. internetten dolap almıştım, kaç zamandır kutusunda duruyordu parçalar. kurmaya başladım ve birkaç saatliğine kafamı dağıttı, tavsiye ederim. ha bitince yine aklınıza gelebilir unutmak istediğiniz, yüzde yüz garantisi yok ama deneyin yine de (unutamadı).
 • alışın.
  unutulmaz ama alışılır.
  alışınca aşılır!
 • yalnız kalmamaya çalışmak ve en sevilen şeyleri yapmak en iyi yollarıdır. en sevdiğiniz arkadaşlarınızla olup beraber yapmayı sevdiğiniz şeyleri yapın. ilk zamanlar aklınızdan çıkmayacak ama zamanla alışacaksınız. ayrıca, o arkadaşlarınızın da "unutamıyorum" diye diye kafasını sikmeyin, o konuları açmayın.
 • zaman.

  insan basta inanmiyor ama zaman gercekten de her seyin ilaci. ilk bir ay gece uykudan uyandiran acilar, uc ay sonra gunde bir kez geliyor akla.

  onemli etmenlerden biri de durumun umitsiz olmasi. eger pazarlik yapacak bir durum yoksa insan cok daha hizli alisiyor.

  tabii bir de irade gerekli. animsatan her seyden uzak durmak, kendine eziyet cektirmemek onemli. malesef arabesk kulturde aci bagimlilik yapiyor. ani olum vs gibi travmatik durumlar haric, senelerce ayni siddette ask acisi cekmek esyanin tabiatina aykiri. kendinizi de, acilarinizi da boyle onemseyip yuceltmeyin. kalkin bir cay koyun.
 • unutmak diye bir şey yok aslında; aklına getirmemek var. tam unuttum dediğinde tak bir fotoğraf, bir yazı, bir şiir, bir resim, bir araba, bir bebek unutamadığın şeyi yine beynine getirir. alışmak var sanırım, kabullenmek daha doğrusu. zihin '' kötü '' olayları biraz vakit geçince geriye atıyor; hani karanlık oda var ya; işte o odaya saklar anıları. silmez ama; silinmez hiç bir şey. tetikleyen bir etki olduğu an odanın kapısı açılır, içeri ışık girer görüntüler yine meydana çıkar..
  bu yüzden şahsi görüşüm; unutmaya çabalamamak. her teşebbüste daha da sağlamlaşıyor hikayeler, bazen ilk gün gibi oluyor hatta. acı vermiyor, hüzün de vermiyor; ama silinmiyor. uğraşmamak gerek.
  unutmak isteyenlere tavsiyeler ne olur tam bilmiyorum.
  ama zamanla her şeyin flulaştığını biliyorum.
  beklemek sanırım bu işin sırrı. bekleyip o unutmak istediğin olayın zamana karışıp artık nasırlaşması.
  üzmemesi, yormaması, acı vermemesi...
  oluyor bu. bende hep oldu...
 • bir türlü bende işe yaramayan tavsiyeler bütünü. birine kafayı taktım mı takıyorum. oturup saatlerce instagram'da kimi, neyi like'ladığına bakıp niye like'ladığını düşündüm.
 • montla sıçın. evet okuduğunuz gibi montla sıçın.

  montla sıç
 • "unutmaya çalışmak " unutmak istememektir.
  çünkü neticede beyin unutmaya çalışılanı yine gündemde tutuyor.
  gerçi bu aşk acılarından filan insanlar mazoşist bir haz duyuyor ama neyse.
  en iyi unutma yöntemi unutmaya çalışmamak bence.