şükela:  tümü | bugün
 • demet akalının albümüne adını vermiş şarkısı. eh idare eder iste diyoruz ve 10 üzerinden 4 veriyoruz.
  (bkz: televole)
 • demet akalın ın silikonlu ve haliyle çirkin memeleriyle burun buruna geldiğimzi şarkı ve klip
 • demet akalın'ın ibrahim kutluay'a söylediğini düşündüğüm şarkı zira tam ibo&demet şener memlekete döndüğü bir sırada patlamıştır ve boy pos gibi erkişinin fersah fersah sahip olduğu özelliklerden bahsetmektedir.
  klibini deniz akel'in çektiği şarkı.
  ve itiraf etmeye utansam da "yeniden seve de bilirim,sözümden döne de bilirim,senin için çarpan kalbi inan söndürebilrim" kısmının arada sırada acayip dilime dolandığı şarkı.
 • bazen çok kırıcı olabilen kelimedir.

  - bugün dier günlerden farklı deil mi?
  -yoo
  - unuttun mu evlilik yıldönümümüzü?
  - unuttum
 • her ne kadar demet akalın bu şarkının ibrahim kutluaya olmadığını söylese de, sözleri yazan nalanın açıklamasına göre, nalanın kendisi demet akalının iboyla olan ilişkisini düşünüp bu sözleri yazmıştır.
  (bkz: i am televole)
 • hümeyra 'nin tutkulardan intihar albümünde yer alan sözleri ilhami bekirtez 'e, müzigi hümeyra'ya ait bir sarkidir...duru bir su gibi akip giden hos bir sarkidir...

  yillar gecti yasim oldu kirk iki
  mevsimler degisti takvim degisti
  sesi rendi kokusu degisti askin
  o beni unuttu ben onu...unuttum

  unuttum...unuttum...

  yillar gecti kus kanat uctu seneler
  nisanlandim evlendim ayrildi
  nice söz verdim el verdim gönül verdim
  hangisini cok severdim...unuttum

  unuttum...unuttum...
 • hardal'in "nasil? ne zaman" albumundeki ikinci parca.degisken bir ritm ve farkli tarzlarda bir icerigi var $arkinin. albumun genelinde oldugu gibi yine eski bir turk filmini andiran bir yani var ama dinlemeye doyamiyor insan.
 • ne durabilir ne oturabilirsin. ne okuyabilir ne uyuyabilirsin. elini neye atsan, daha attigin an kalbin sikismaya baslar. dar gelir ev, dar gelir sokaklar. anlatmaya ve anlasilmaya olan ihtiyacin ve inadin yüzünden, sözcükler, onlara güvenin kalmamis olsa, onlara arkani dönmüs olsan bile yine siginagin olur. hiç alisik olmadigin halde yakarsin bir sigara, baslarsin yazmaya:

  ”......sen yolun sonuna yaklasmissindir,o'ysa henüz baslangiç çizgisinin üstündedir. sen sayisini bile unuttugun ihanetlerin, yalanlarin, aldatmalarin, tutulmamis sözlerin, hayal kirikliklarinin alevli çemberinin içinden atlaya atlaya yanik içindesindir, o'ysa hiç kirlenmemis hiç kirletmemistir. hoyratligi bile naifligindendir, bildiginden degil; anlarsin. sen onun yüzüne her bakista, asla birlikte yaslanamayacagin adami görürsün. banyodaki aynanin önünde, senin dis firçan durmayacaktir onunkinin yaninda. senin bornozun asilmayacaktir onunkinin üstüne. senin çocugun olmayacaktir, onun elinden tutup parka götürdügü. bunlari biliyor olmanin agirligiyla sevmissindir. sen, askin hem de mutlu olaninin ne menem bir anka oldugunu bilirsin, göze almayacagin sey yoktur.o’ysa yasayacagi binbir sevdanin birincisindedir, hayat gözünün almayacagi kadar uzundur....” kendi içine gömülmüs böyle düsünürken çocuklugundan tanidigin bir kadinin* kirgin kirik sesi, yataginin kenarina gelir oturur, sarmalayıp seni, güç vermek istercesine kolunu sikar gibi eslik eder.

  “yillar gecti yasim oldu kirk iki
  mevsimler degisti takvim degisti
  sesi rengi kokusu degisti askin
  o beni unuttu ben onu unuttum
  unuttum...unuttum...” derken unutacagini, unutulacagini, mezarlarin hatta gezegenlerin bile bir ömrü oldugunu hatirlatir sana.