1. erkeğin sevdiği kıza prenses gibi davranması, bir kraliçenin elinde büyüdüğünün kanıtıdır.

kezban burada kayınvalidesi üzerinden prim yapmaya çabalamaktadır. işin acı yanı bunu deli gibi tweetleyenler arasında kızlarımızın yanı sıra erkekler de var. oy ben nerelere gidem
  2. "yabancı müzik gibiyim; dinleyenim çok, anlayanım az."

ingilizce müzik dinlediğimizi ve nerdeyse hepimizin ingiliyceyi ana dilimiz gibi çatır çatır konuşup anlayabildimizi bilmiyolar heralde.
  3. `"`+ aşkım iddaaya girelim mi ?
    - girelim aşkım.
    + sen bensiz 24 saat kalamazsın.
    + kalırım aşkım..
    - görcez.
    ...
    - 24 saat başlamıştır fakat erkek sevgilisinin kanser olduğunu ve öleceğini bilmez.
    24 saat geçer ve erkek kızın kapısının önüne gider kapıyı açan olmayınca içeri girer.
    kız koltukta uzanmıs ve üzerinde bir not.
    - not: 24 saat bensiz kalabildin. bir ömür boyuda bensiz kalabilirsin sevgilim.
    ' seni seviyorum ' `"`

(bkz: ahahahahahahhahahahahahahahahaha)
  4. kezbanlar arasında geçen dialoglardan biri :
    -sen kaşlarını alıyor musun
    -kendim sadece biraz düzeltiyorum, benim kaşlarım zaten çok kalın değil
    hepsinin ortaokul fotoğrafını bulsan yemin ediyorum atatürk'ten daha kalın kaşları vardır, hepsi martı kaştır.ama işte naparsın (bkz: kendini tüysüz zanneden kezban)
  5. diyorlar ki "eskiden böyle değildin artık içine kapandın."dedim ki:
    "içindekiyle yetinen bu kalp artık sizi ne yapsın.

kapandığın yerden hiç çıkmazsın umarım.
  6. allahımm sen bana sandalye sabrı ver,bütün götlere rağmen ayakta kalabileyim..!

gece gece ibretlerden ibret beğendirdi bana, sizin de yolunuza bir meşale bir ışık olsun bu sözler ey sözlük ahalisi!
  7. yeni bir tanesini paylasmayi borc bildigimdir...
    asgari ucret gibiyim.kimse benle gecinemiyor.