şükela:  tümü | bugün
  • per. kd. yüzbaşı / dönemin askerlik şubesi başkanının, bölük komutanımızla arası çok iyiydi ve ben de bölük komutanı yüzbaşının habercisi olduğum için benle de muhabbeti iyiydi. kendisini makamından alıp bölüğe doğru giderken şu konuşma geçmişti:

-active içkiyle aran nasıl? (muhabbet oraya nasıl geldi hatırlamıyorum)
    -sivilde iyidir komutanım. ne de olsa trakyalıyız.
    -burada var mı bir şeyler?
    -hayır komutanım, asla *
    -niye oğlum? askerde de yaparsın. tek şart yakalanmamak...
  • (bkz: totoroş)
  • adamın gözünün içine bakarım gö..nün yarıcapını ölçerim.
  • astsubay y. çalgıcı 'ağzınızı lafa alıştıracağınıza kıçınızı çüke alıştırın " demişti içtima anında konuşan askerlere.
  • yer: kütahya hava er grup komutanlığı
    sene: 1999
    267. dönem kısa dönem çavuş eğitim bölüğü. yaklaşık 45 günlük acemilik döneminin son günleri. yemin töreni yaklaşmakta. günlerin ilerlemesi ile birlikte bölük komutanımız aydın şit ile az bucuk sıcak sohbet kurabildiğimiz bir içtima sırasında, biz tüm bölük yüzümüz meşhur göt dağına bakıyor, komutana törenle ilgili sorular soruyoruz.
    k: komutan
    a: soru soran asker

a:komutanım yemin töreninden sonra garnizonu terkedip 2 günlüğüne istanbul'a gidebilir miyim?
    k: garnizon (il sınırları) dışına çıkmak yasak. ha bana sorsan durur muyum bu a. koduğumun yerinde, 1 dk. durmam. ama kaçanı da yakalarsam sikerim.

soru 2.

a: komutanım burada yemeklere şap atılıyor iddiası var. doğru mu?
    k: doğru tabii. 500 tane y..rr.ğı götüme sokacak halim yok.
  • sen kahin misin ?
    (bkz: komutan logar)
  • tugay komutanı tuğgeneral, benim gibi tugaya yeni gelen asteğmenler için bir toplantı yapmıştı. irticai faaliyetlerde bulunan olursa “ağzına hortum dayar sıçarım!” demişti ki hala unutmam.

yıl 2000, merhaba milenyum, elveda eski turkiya.
  • takım komutanımız yemin töreni provalarında 'kendi aranda bir daha konuşursan seni 4'e katlarım'' demişti. komutanım askeriyede çift sayı olmaz 5'e katlayın diyecektim ama ne yalan söyleyeyim bende o göt yok.
  • üst ranzada yatılmaktadır. duvarda da açık şekilde bildiğin kablolar falan dışarıda sigorta bulunmaktadır.

denetleme olacakmış, bütün komutanlar koğuşa geldiler. bölük komutanı bir eksik var mı vs sordu. ben de komutanım ya bu sigortayı bantlasak falan olmaz mı diye ağzımdan bi soru çıktı.

komutan ise gayet çözüme yönelik bir şekilde konuyu ele alarak

- öyle yağlı yuğlu konuşma çarpılırsın!