şükela:  tümü | bugün
1990 entry daha
  • mart 2018’de floransa’da götüm donmuştu. roma’dan trenle sabah gittim, şehri gezdim. güneşli ama kemik donduran bi soğuk vardı. hayatımda o kadar üşüdüğümü hatırlamıyorum. bi ara mc donald’s a sığındım. akşam trenle küfür ede ede roma’ya döndüm.

ha bir de geçen sene ağustos ayı’nda geçirdiğim boğaz enfeksiyonu yüzünden ateş, üşüme ve titreme nöbetleri geçirmiştim 1 hafta. dışarıda hava 35 derece iken üstümde kapşonlu sweat ile titreye titreye üşüyodum. adeta azer bülbül gibiydim titrerken. otobüste delimiyim diye bakıolardı.
  • erzurum merkezde bir isim vardı. ikinci öğretim olduğum için ve sabah vaktim olmadığı için akşam dersten sonra halledeyim dedim. dersten çıktım ve biraz yürüdükten sonra minibüse bindim. bu arada üstümde kaç kat kıyafet var ben bile bilmiyorum. işimi halledip kendimi yurda atacağım kafamda o var sadece. her neyse yolda yuruyorum ama öylesine 1 dk yerimde dursam her yerim donacak o derece soğuk dışarısı. kafamı yukarı kaldırıyorum her yer boyum kadar sarkıt, tam cildirmalik.
    her neyse işimi hallettim minibüse bindim ama bir sorun var. minibüs yurda en yakın 1,5 km uzaklıkta indiriyor. dedim iste olecegim gün bugundur. yurda vardığımda telefon kapanmıştı ve 2 - 3 saat açılmadı. benim kendime gelebilmemi ise kaynar suda aldığım duş sağlamıştı...
  • 2008 ankara kışı sabah saat 08:30 civarı. tarih net olarak aklımda değil. ama net olarak aklımda kalan şeyler var.

1- jandarma istihkam inşaat grup komutanlığı içtima alanındayız.
    2- başımızda üşümeyen götveren bir üstteğmen var.
    3- hissedilen sıcaklık -60 (evet amk ben öyle hissediyorum)
    4- kulağımda ve elmacık kemiklerimde soğuk nedeniyle oluşan çatlaklardan akan kan.
    5- "üşüyor musunuz lan yoksa ?" diye ortada dolaşan yarbay rütbeli bir grup komutanı.
    6- tahminen soğuktan hayatı sikilmiş 600 kişi
    7- babel
    8- crouch

hepinizin amına koyim.
  • güney asya'da yaşarken kamboçya'nın her 5 senesinde bir olan soğuğuna denk gelmiştik. öyle soğuk dediğimede bakmayın 10 dereceye falan düşmüştü. tüm sene kısa kollular ile takılınca durum değişti tabi. 3 sene kalınca vücut ısım değişmiş olacak ki orada uzun süre kalan, benim gibi yaşayan yabancı arkadaş grubum ile ilk defa üzerimize bir şeyler geçirmek durumunda kalmıştık. atkı niyetine sarılan masa örtüleri mi dersin, kazak niyetine üzerine örttüğün yatak örtüleri mi. saçma bir görüntü oluşmuştu sonra bir anda tiplerimize bakarak ve durumun ne kadar saçma olduğuna karar verip çok gülmüştük.
  • 2019 ocak-subat, oslo.
    o guzelim saray bahcesinden, mis gibi caddelerden aluminyum folyoya sarilmis robot gibi, hicbir yere bakmadan dumduz istikamete sabit bir hizda ulasmak icin zaman ve cigerleri usuten soguk ile yarisirken.
    not: ama benim salakligim. bir iskandinav atasozu der ki; “kotu hava yoktur, kotu kiyafetler vardir.” haklilar.
  • 2001 aralık, asteğmen olarak amasya'ya gittim. zaten o kış sert geçiyor.

biz ege çocuğuyuz, istanbul'da da kış bilmeyiz öyle fazlaca...

indim otobüsten, it gibi titriyorum, işin ilginç yanı titrememi durduramıyorum!

1 saat sürdü ordu evine ulaşmam, 1 saat titredim, unutmadım, unutursam titreyeyim!
  • 31 aralık, hint okyanusu, dondurucuya girmiş gibiydim.
  • bundan 4 yıl önce 2016 şubat sevgilimden ayrıldım arkadaşlarla klasik kafa dağıtalım diye sahilde oturalım dedik. gittik sahile okadar soguk ki mimikler arası geçiş yapmak icin yüzünüze birinin sıcak bi şekilde üflemesi gerekiyor. dedik arabada oturalım olmaz böyle
    3 erkek camlar kapalı klima açık montlar üstümüzde soguktan gebermistik ben böyle bir soguk görmemiştim hiç 3-4 kat olmasına rağmen arabada titremiştik.

• 2 gunlugune slovakyaya hazirliksiz olarak aralik ayinda gitmistim, kisin o kadar sert oldugunu dusunmemistim ve giysilerim hicte uygun degildi kis havasina. otele gidene kadar ayakkabi ve coraplar islanmisti, bir magazadan yeni ayakkabi corap ve giysi almak zorunda kalmistim...
  • çin-yantai-2011 mart ayı.

bahar geldi diye yazlık kıyafetlerle gittiğim şehirde soğuktan gözüm dondu sanarak dünyada çekilmiş ilk selfie yi çekmem...
299 entry daha