şükela:  tümü | bugün
  • "you'll accomplish more later if you have a little fun this weekend." --- fortune cookie
  • orhan düz'ün avrupa yakasi yayinlari'ndan çıkan kitabı.

arka kapaktan:

"sinema diğer sanat dallarından geç doğmasına rağmen hızla gelişip yaygınlaştı ve günümüzün en popüler sanat dali haline geldi. hayal perdesinden akan kareler hayatın her alanını aydınlatıyor artık. hafızalarımızda yer etmiş müstesna replikleriyle hiç unutamadığımız ,dönüp dönüp tekrar izlemekten büyük haz aldığımız filmler vardır. hatta bazen sadece bir repliğini hatırladığımız ama kendisini unuttuğumuz filmlerde olur. kimi zaman ana karakterini kimi zaman da yan roldeki bir oyuncunun ağzından dökülen bir replik içimize işler,adeta bizi oturduğumuz koltuğa mıhlar, zihnimize kazınır ve hayatımızda iz bırakır.kimi repliklerle kahkahalar atar , kimileriyle ağlar ,kimileriyle de derin düşüncelere dalarız. içimizi ısıtan replikler olduğunu gibi,buz kestiren replikler de vardır."

kitabın künyesi:

yayın yılı: 2007
    144 sayfa
    ithal kağıt
    13,5x19,5 cm
    karton kapak
    isbn:9944979160
    dili: türkçe
  • - odaya önce edeleleri girdi, yarım saat sonra da kendi girebildi.

feriştah, mükremin fantezileriyle yine kafayı bulmuşken...
    (bkz: bir demet tiyatro)
  • ''götünde ortaçağı yaşatacağım.'' pulp fiction
  • rte: direnişi terk etmek istemediğin için beni terk ediyorsun..
    rte: insanlık ölmesin diye beni öldürüyorsun.
    rte : niye ben?
    behlül : teyyip bırak o biber gazını.
    rte : özgürlük, bir nefeste sönüverecek bir çiçek, peki ya akepe?
    behlül : teyyip yalvarırım bırak o fışkiyeyi.
    adnan : kaçın lgbtt geliyor!!!!
    rte : bu direniş bitince senin için de bitmeyecek mi her şey.. ben o direniş bittiğinde de bitmiş olacağım behlül
    rte : benim bitmemi istiyor musun benim olmadığım iktidarı göze alabiliyor musun..
    behlül : evet teyyip evet..
    rte : beni kaybetmeyi beni beni beni beni.. teyyibini..
  • bu dünyada sadece aynı acıyı paylaşmış insanlar birbirini anlıyabilir -pain/nagato
  • bunun gibi nice sadri alışık repliği kulaklarımıza kazınmıştır.

-demek işin aslı hakkati bu ha... susun lan! bize oynadın demek, aramıza insan evladı gibi girip mavalını okudun, hırsızlamaya getirip kalplerimizi çaldın ve de alay ettin hepimizle haa... hepsini de o kitap için yaptın öyle mi ? hey yavrum heeyy...
  • "ben kötü bir adam miyim?" behzat ç.
  • bana bir kralla tanıştığını söyledi!

(bkz: true detective)