şükela:  tümü | bugün
  • zaptedilebilemez manasında söyleyişi hoş kelimecik
  • bir twitter kullanıcısı.

ekonomi hakkında yazıyor, öngörüleri çok isabetli. dili de güzel kullanıyor.

vakti olanlar için şuraya bıraktım adresini. dolar kuru için bakılabilir.
  • kripto fetöcü, felaket tellalı, gizemli twitter kullanıcısı..
  • takip edilmesi gereken bir fenomen. değer katan insanlardan. işi gücü rast gelsin.
  • dili etkileyici ve kuvvetli, bilim tarihinden ufak bir kesit niyetine verdiği floodların da okuması keyifli.

ancak birbiriyle farklı alanlar arasında kurduğu bağlantılar dikkatli ve tecrübeli bir gözle okunduğunda, bu bağların reelde var olan bir sebep sonuç ilişkisi değil, çok iyi ve yerinde kurulmuş, kulağa hoş gelen mükemmel analojiler olduğu anlaşılır. yani özetle çok profesyonel bir manipülasyon yaptığını söylüyorum.

mesela hiddennet, darkweb, nsa mevzularında sörf yaparken floodunda şöyle maddeler buyurmuş:

‘1.evrende galaksileri,yıldızları ve dünyada canlı cansız bütün nesneleri birbirine bağlayan görünmez bir ağ mevcut.hiçbir şey bağımsız değil’

‘7.
    ağ basamak 0;
    kainat bigbang’den önce örülmüş bir ağ üzerinde oluşturulmuştur…

8. galaksiler patlama sonucu önceden ağ üzerinde belirlenmiş yerlerine yerleşmişlerdir.‘

ne diyelim yani? sen öyle diyorsan öyledir panpa. yüzbinlerce bilim adamının üstüne uğraştığı mevzular sana muhtemelen mesleki alanın olan bilgisayar bilimlerindeki bir takım benzeşimlerle analojilerle malum oluyorsa atom fiziğine lanet olsun der kendimi itliğe codderlığa veririm.

şaka bir yana bu tipler toplum için cahil insanlardan daha tehlikelidir. cahil insan cehaletini kısa sürede ele verir ve söyledikleri ciddiye alınmaz. ancak bu tarz her konuda biraz birşeyler bilenler söylediklerine itibar eden bir kitle yaratarak insanlara yalan yanlış bilgiler vererek toplumdaki cehalet indeksini yükseltirler.
  • çok zeki bir o kadar da bilgili bir twitter fenomeni. takip ediniz ettiriniz. bir twiti ile hayatımı değiştirmiştir.

kendisinin 3 tane de kitabı vardır.

ikaros'un sayıklamaları - bir 'yıkıcı zeka' hikayesi
    ikarosun sayıklamaları--zamansız notlar
    bilgi, ağ, zaman

ilk ikisini soluksuz okudum. teknoloji ve komplo teorilerine ilginiz varsa beğeneceğinizden eminim.