şükela:  tümü | bugün
  • tam adi "upcdowncleftcrightcabc+start" olan harika ingiliz enstrumantal post rock grubu. 2005 yilinda cikarttiklari and the battle is won albumleri mevcuttur. post rock tarzi icinde bile cok fazla bilinmezler ama son derece kaliteli muzik yapmaktadirlar. isimlerini ise sega genesis'teki sonic oyunun bir hile kodundan almislardir*.
  • (bkz: konami code)
  • isimleri dışında herşeylerinin güzel olduğu ingiliz grup. ancak ismi büyük sorun yaratıyor. misal bi arkadaşla müzik dinlerken sorarsa bu dinlediğimiz kim diye. al sana işte sorun. ben şimdilik ismini unuttum falan diyorum. ayrıca sırf bu yüzden grubu eşime dostuma dinletip dinleyici kitlesinin gelişmesine katkıda bulunamıyorum. bence bu kadar az tanınmalarının da sebebi bu isim mevzuudur.
  • upc downc leftc rightc abc + start; 2000 yılında kurulan altı albüm sahibi the evpatoria report ayarında enstrümantal bir post rock/ kırma post metal grubudur. grubun simple reminder (anger is not a good motive) isimli eseri bende olmasına rağmen, radyo dinlerken keşfettim ve dinledikten hemen sonrası anında yuh dediğim, bitince bana, o neydi yahu! dedirten; soloları, tekrarları, sertliği, melodinin rengi, hüznü, davuldaki şahsın olağanüstü performansı ile beğenimi kazanması; bununla kalmayıp, 2003 tarihli the jangling dischords of our nation albümlerinin açılış şarkısı olan simple reminder'in post rock janrının en yetkin, en başarılı örneklerinden biri olma niteliğine hemencecik bürünmesi paha biçilemezdi.
  • new year isimli parçasına bir türlü ulaşamıyorum eğer elinde olan varsa lütfen ulaşsın bana