şükela:  tümü | bugün
366 entry daha
  • 'yapay zeka tehlikelidir'mesajlı bir film daha amaaaaa en güzeli diyebilirim. ex machina tadı aldım ben biraz. yalnız başroldeki logan marshall-green'i tom hardy sanarak izledim ve burada girilere bakınca fark ettim tom olmadığını, şaka değil. nasıl bu kadar benzeyebilir ki? ben de diyorum 'bu adam bu kadar genç miydi yahu? bir de boyu bu kadar uzun muydu? ah sen yok musun hollywood, kimleri selvi boylu gösteriyorsun bize?' falan falan*

--- spoiler ---

film çok güzeldi, son sahne sürprizli ama şahaneydi. kendini rüyada sanması yani zihnini tamamen parçalaması mükemmel bir ayrıntı olmuş. çünkü bir makinede insani duygusallığa yer yoktur, duygusallık kendini yok etmeye bile neden olabilir.

makinelerde öyle evet, insanlar için de durum farklı değil hani. biz de duygusal tepkilerimizin bedelini ağır ödemiyor muyuz?

--- spoiler ---

bu filmden sonra simülasyonda olduğumuza dair inancım arttı açıkçası ve evet aşk vs. gibi kimyasal tepkimelerin tetiklediği reaksiyonlar, aslında bizim modelin arızasından başka bir şey değil. homo sapiens sapiens'teki bu arızayı giderecek bir yazılımcı yok mu koca evrende? lütfen, çözün bu sorunu artık. aşk beni çok yoruyor. gerçekten dünyayı terk edip gidesim geliyor ama toprağa karışıp bir çiçeğe dönüşme fikri de hiç çekici değil. lütfen, duyun sesimizi. giderin şu arızayı. upgrade please...
2 entry daha