• türkçe karşılığı desteklemek, tadik etmek olan ingilizce sözcük
  • uzak durulması gereken dolandırıcı bir oluşum. zaten bu başlığı okuyan birisi brave browserdan kazandığı batları nasıl değerlendiririm konusunda araştırmak yapmak için gelmiştir. başıma gelen olayı anlatayım. brave'de biriken batlarımı kripto cüzdanıma aktarayım düşüncesiyle bu terbiyesiz ve dolandırıcı siteye kaydolmak durumunda kaldım. brave size iki seçenek sunuyor (uphold veya gemini).

her neyse açtım hesabı, doğrulama işlemleri falan oldu. sonra bravedeki batlarımı aktarım. buraya kadar herhangi bir sorun yok. sonra aktardığım batları xrp'ye çevirip kripto hesabıma transfer etmek istedim. buraya kadar da bir sorun yok. transferi gerçekleştirdik. sonra hoop ertesi gün bir mail. transferiniz iptal edildi hesabınız inceleme altında. internetten bir bakayım nedir bu durum dedim. baktım ki çoğu insan yaşıyor. destekle iletişime geçerseniz sorununuz çözülür büyütülecek bir şey yok gibi yorumlar okuyorum. neyse destekle iletişime geçtim. ( bu arada destek inanılmaz yavaş cevap vermeleri 10 günü buldu.) verdikleri zeka dolu cevabı aşağıya bırakıyorum.

"hi ...,

your account was blocked when it was noticed that multiple parties are in control of this account. this is in direct violation of uphold’s terms and conditions.

additionally, it was determined that the funds transferred into this account were obtained through deceit. therefore, you’re not entitled to a refund. any remaining amount left in the account will be returned to where they originally came.

sincerely,

danya and the uphold team
    uphold | our faqs | blog"

hesaptaki paranın dolandırıcılık yoluyla elde edildiği ve kibar bir şekilde paraya çöktüklerini ifade ediyorlar. ke-sin-lik-le uzak durunuz. teşekkürler.
  • (bir hakkı/prensibi) savunmak.
  • dijital cüzdan görevini başarıyla yerine getiren bir internet sitesi.

brave browser aracılığıyla gelen bat'ları buraya gönderiyorlar, ben de binance'e yolluyorum. ilk işlemimden herhangi bir kesinti olmadı. sonraki işlemlerimden de kesinti yapmadı. bedava bat gönderiyorum kaç seferdir.

arayüzü basit, güvenli (2fa desteği var ve başta hesabınızı doğrulamanızı istiyorlar) şimdilik işimi görüyor.

https://uphold.com/
  • uphold üzerindeki paranızı (döviz olarak) direk banka hesabınıza (tr kayıtlı banka hesabı ise) çekemezsiniz şu an için türkiye'ye para çekme hizmetini sunmuyorlar. bu nedenle buradaki varlığınızı herhangi bir kripto cüzdan hesabınza aktarmak gerekiyor.
    aşağıdaki linkte hangi ülkeler ile direk banka üzerinden işlem yapabileceğiniz gibi daha birçok yararlı bilgileri bulabilirsiniz.

https://support.uphold.com/…ithdrawing-bank-account

edit: ayrıca şuan bat (basic attention token) yatırma (funding) işlemi için herhangi bir komisyon ücreti almıyorlar. bat çekme işlemi içinse (withdrawal) 0.1bat aldıklarını söylüyorlar.
  • ing. el üstünde tutmak, desteklemek.

örnek olarak;

"we have a duty to uphold the law." *
  • direkt cüzdana bat çekmek için, oluk oluk transfer ücreti isteyen terbiyesiz, karaktersiz site.

bitireceğim olm sizi, az bekleyin
  • banka hesap kartı eklemek istedim, tr bankasındaki dolar hesabımı ekleyemiyorum plaid link ile us bankası seçmemi istiyor, ekleyemiyorum. bu cüzdana nasıl hesap eklerim? yardım eden olur mu?
  • almanya'daki sepa (n26 bank) hesabıma saniyeler icinde bat tokenlarımı euro ya cevirerek gonderen borsa. bu kadar hız beklemiyordum.

ayrıca tanım: brave browser kullanarak kazandığınız bat tokenların tutulduğu borsa.
hesabın var mı? giriş yap