şükela:  tümü | bugün
  • şu an için sadece mecidiyeköy cevahir şubesi bulunan, bugün hoş sohbet müdüründen hakkında birkaç küçük şey öğrendiğim aynı zamanda burgerini ve soslarını tattığım mekan.

hakkında girilen entry'ler muhtemelen sürü psikolojisiyle upper west side başlığına girilmiş ama adamların adı upper west side falafel. -ki zaten anladığım kadarıyla falafelleri de hamburgercilik işinde onları diğer mekanlardan ayıran temel unsurlardan biri.

her şeyden önce şunu söylemek lazım; adına, menüsüne, ürün isimlerine bakıp yanılmayın *burası yüzde yüz yerli yatırım bir hamburgerci. bu göze oldukça profesyonel gelen dükkanınsa cevahir avm dışında bir şubesi yok*.

açıkçası ben yabancı sermayenin bütün bir hamburgercilik, hatta genel olarak fast food alanını eze eze domine ettiği bir ülkede bu dükkanda diğer büyük fast food zincirleriyle eş kalitede bir lezzet bulsam bile yerli sermaye ürünü bu dükkana tav olmaya hazırdım; ancak durum beklediğimden çok daha iyi sonuçlandı. çok fazla uzatıp boğmak istemiyorum zira henüz sadece bir kere gittim ancak gözüme çarpan birkaç güzel detayı paylaşıp entry'yi sonlandırayım;

-sosları gayet güzel ve zengin. başka yerlerde bulamayacağınız özgün bazı soslara sahip burası.
    -hamburgerin içeriği oldukça taze, temiz ve özenli, ekmeği de güzel.
    -patatesi en iyisi değil kesinlikle ancak o da temiz ve soslarla zaten başka bir seviyeye çıkıyor.
    -eti hoşuma gitti ama çok kapsamlı bir yorum yapmaya henüz hazır değilim.
    -müdürünün söylediğine göre hazırlama, saklama, taze tutma süreçlerini büyük zahmetlerle yönetiliyor ve tattıklarınız da sizi bu duyduğunuza inandıracaktır.

özetle doğu-batı sentezi bu dükkanı şahsen tavsiye ediyorum. hem başarılı hem yerli; daha ne olsun.
  • cevahir'de müdavimi olduğum hamburgerci.

2 yıldır buraya gidiyorum. mc donald's'lara burger king'lere adımımı atmaz oldum. hamburgerleri bu kadar doyurucu, içeriği bu kadar bol, tüm malzemeleri bu kadar taze ve tüm bunların yanında fiyatları da epey uygun başka bir mekan bulamazsınız. carl's jr. var bu kalitede ama onun da fiyatlar malum.
  • başarılı hamburgercidir, sosları efsanedir cevahir'deki şubesinde öğrencilere %25 indirim yapandır. west burger ve west falafel favorimizdir.
  • cevahir'e tek gidiş sebebim. indirimleri olsun, lezzeti olsun çok güzel.