şükela:  tümü | bugün
 • bazen kafası karışabilen bir takip sistemine sahip firma:

  02.08.2007 10:21 mahmutbey hub şubeden geldi şube şubeden geldi

  üstüme gelmeyin demek istemiş.
 • dün pasaportumu abd konsolosluğuna yolladığım la şirketto kargo. işin ilginç tarafı adamın biri geldi pasaportu aldı gitti. he bir de 15 ytl. ulan ne makbuz ne bişi. aradım müşteri hizmetlerini, kadın "beyfendi fatura bitmiş arkadaş o yüzden bık bık bık" gibi bişi dedi. utanmış gitmiş yani. gülerim ben buna. takip numaramı aldım ama. tüm gece online izledim paketimi film izler gibi. bursa'dan geçerken ayran içirttiler falan.
 • kargo takip haritasını at yarışı izler gibi izliyorum.
  hadi aslanım dön artık şu köşeden. hadi koçum.*
 • yalancı şerefsizlerle dolu bir kargo firmasıdır. dağıtıma çıkardıkları paketlerden ellerinde kalanları müşteri adreste değildi diye bir sonraki güne bırakırlar.
 • uzun uzun rezalet basliklari acmaya gerek yok.

  ınternetten aldigim urunun 2. taksidini odedim bugun, hala elime ulasmadi.

  tesekkurler ups.
 • istanbul- malazgirt arasındaki mesafe olan 1295 kilometreyi 7,5 günde katederek beni kıskandırmı$ firmadır.. zira ben yürüyerek gitsem 21,5 gün sürecekti bu.

  (5 km/saatlik hızla giden sleepy, 4 saat yürüyü$ 1 saat dinlenme performansı ile, 4+1+4+1+4 ile 12 saat yürüyerek, 2 saat dinlenerek ve yemek yiyerek ve 10 saat uyuyarak, günde 60 km. yol gidebiliyor)
  (bkz: yurtiçi kargo)*
 • 2010 ayında ofis personeli olarak işe başladım.4 ay sonra tümtis adlı sendikanın örgütlenme faaliyetine başladığını öğrendim ve üye oldum.1 ay sonra sendikalı olduğum için 100 küsür işçi ile beraber işten atıldım lakin benim iş çıkış nedenimi 6 ay dolmadığı için deneme süresi sonunda çalışmasını beğenmedik ve çıkardık diye bildirdiler.sendika hemen iş mahkemesine dava açtı ve ups aktarma merkezi önüne çadır kurdu.işçiler geri alınıp sendika ile toplu sözleşme yapılana kadar buradayız eylem yapıcaz dediler.bizde 80 90 kişi hergün şirketin önünde bekleyişimizi sürdürdük. ups malumunuz amerikan şirketi ve bütün avrupada faaliyet gösteriyor.bu ülkelerin hepsinde çalışanlar sendikalı.ilerleyen süreçlerde alışılmadık bir şekilde abd ve avrupadaki ups işçileri eylem yapmaya başladı bizim için iş durdurmalar vb. ups de örgütlü olan sendikaların yabancı temsilcileri bizi ziyarete gelmeye başladı ve hem yerel hem uluslararası büyük baskı oluştu.bu sürede sendika da çoğunlu alıp bakanlığa başvuruda bulundu.ups yönetimi mecburen sendika ile görüşmeye başladı.işten atılmamdan 9 ay sonra taleplerimiz kabul edildi.bütün işçiler geri alındı ve 4000 tl tazminat ödendi.sadece 4 kişi işe alınmadı bunlardan bir tanesi de bendim bana da sendikal tazminat vererek işe başlatmadılar. 5 ay çalıştım 14.000 tl tazminat ödediler.keşke işe alsaydılar.
 • apartman girişine teslimatta lider kuruluş.

  elli kiloluk iki adet paketimi apartmanın önüne geldiklerinde telefonla beni arayarak "aşağı inip paketlerinizi alın." diyip beni aşağı çağırmak suretiyle bırakıp gittiler bu sabah.

  "hocam kör müsünüz ben kendim zaten elli beş, altmış kiloyum bunları nasıl çıkarayım?" dediğimde "acil yetiştirmemiz gereken paketler var, kusura bakmayın." dedi görevli de...

  ayakta duramayacak kadar belim ağrıyor. allah belanızı versin, ne diyim?
 • sinirden dudağımda uçuk çıkartan, lanet bir kargo firmasıdır. iş adresime, benim adıma yılda ortalama 300 kadar kargo ve mektup gelir. çalıştığım kurum türkiye çapında tanınan ve bilinen bir kurum olduğundan, bugüne kadar hiçbir kargomun teslimatında sorun yaşamadım. kargo teslimatlarının sorunsuz yapılmasının bir diğer sebebi de, kurum bünyesinde çalışan ve tek işi bu tür kargolarla mektupları teslim almak olan bir muhaberat servisimizin olmasıdır. bu, iş bilmeyen, beceriksiz kargo firmasının elemanları, ne hikmetse 3 gündür çalıştığım binaya kadar gelip, beni bu adreste bulamadığını iddia edip, kargomu teslim etmeden çekip gidiyor. 3 gündür peş peşe yaşanan bu olay sonrasında, teslimatçının binaya girişini, muhaberat servisine elinde herhangi bir paket olmadan gelmesini ve sadece gönderilecek paketleri sessizce teslim alıp, görevliye hiçbir isim sormadan binadan kaçarcasına ayrılmasını, güvenlik kameralarımızdan seyrettim. şu ana kadar ups firmasına 2 ayrı şikayet formu doldurup gönderdim ve herhangi bir makul yanıt alamadım. şimdi allah bu şirketin belasını vermesin de, kimin belasını versin? gayet net bir şekilde kurum yetkililerine mesajım şu: yarın o kargo bana teslim edilmez ve makul bir bahaneyle adam gibi özür dilenmezse, satın alma müdürüyle konuşup ups’le yapmış olduğumuz kargo anlaşmasını koşulsuz olarak iptal ettireceğim. “öyle saça böyle tarrak” vesselam!
 • geçtiğimiz cumartesi internetten alışveriş yaptım. kargo şirketi olarak da zat-ı alileri verilmiş, seçtik biz de. yurtiçi kargo'ya o kadar sövülür sözlükte, iyi bilirim ama, ups'e gelen yorumları okumamıştım. daha önce ups'le de çalışmamıştım. açtım bi okuyayım dedim. gönderilerin başka şehirlerde günlerce dolaşması, başkalarına teslim edilmesi falan şaşırttı, yuh bu kadarı da olmaz diye düşündüm. başıma gelmediğinden zaar.

  daha önce birçok defa, cumartesi günü internette yaptığım alışverişler, yurtiçi kargo tarafından pazartesi hep elimde oldu. bu alışverişimse, her gün ups'in sitesinden takip ettiğim, cumartesi siparişini verdiğim halde şu ana kadar elime geçmemiş durumdaydı. az önce yine kontrol edeyim dedim, gönderiniz teslim edildi yazısını okuyunca ağzım açık kaldı. elimde ürün falan yok. akşam üzeri 4 gibi kapı çaldı, kargo olabilir diye koşar adım cüzdanımı elime alıp hemen kapıyı açtım, bir yandan da kameradan bakıyorum kim gelmiş diye. kapıda hiç kimse görünmüyor. arada yanlış basıyorlar yine öyle oldu sandım döndüm oturdum yerime. meğer ups'in prensipli ve çok asil dağıtıcısı, zile bastığı anda kapıdan ayrılıp gitmiş kapıcıyı bularak benim gönderimi kimliksiz, kontrolsüz ona teslim etmiş. ulan sanki biz yarrak kafalının teki gelsin zili çalsın diye kapının arkasında yatmış bekliyoruz. ya oturduğum koltuktan bildiğin koşarak kalktım, cüzdanı alıp otomatiğe bastım. sadrazamın sol taşşağı geldi sanki adam yok!

  işini böylesine ciddiye almayan çalışanları olan, gönderi kime teslim edilirse edilsin umrunda bile olmayan saçma sapan bir kargo şirketi. gönderi alıcıya teslim edildi! yarrak teslim edildi!