• zamanında ingiltere'den sipariş ettiğim ayakkabımı tamı tamına 48 saatte evime ulaştırmış firma.

baya şaşırmıştım.
  • pişmanlıktır.

4 gündür acil ihtiyacım olan kargomu dağıtıma çıkarıp teslim edemeyen firma. müşteri hizmetlerini aramayı denemeyin bile, kendinize eziyet edersiniz çünkü asla açmıyorlar.

bir daha ups kargo ile gönderim yapan bir yerden sipariş vermemeye yemin ettirdi.
  • şubeden teslim alma yok. adrese geldiğinde arama yok. müşteri hizmetlerine saatlerce ulaşılamıyor. bu firmayla çalışanlar nasıl kafayı yemiyor anlamıyorum. ayrıca dünya çapında marka olması beni fazlasıyla şaşırtmaktadır.
  • gizli bi iş çevirdikleri kesin olan şirket
  • perşembe yaptığım alışveriş yurtiçi kargo ile ile pazartesi geldi.
    cumartesi yaptığım alışveriş aras kargo ile salı geldi.

perşembe yaptığım alışveriş ups ile gönderdiler. erkan güneş denen bir şahsiyet tarafından pazartesi günü 2 kez gelip bulamamışlar. sonunda da "böyle bir alıcı yok" diye işaretlemişler. güvenlik kamerasından baktım. ne gelen var ne giden. yurtiçin, mng, aras, yurtiçi gelmiş ama ups gelmemiş. gelmedikleri halde yalan beyanda bulunmuşlar.

müşteri hizmetlerini arayayım dedim. az önce aradım. 15 dakika iğrenç bir müzik dinledim. şirketin kargo hizmetinin olmadığı gibi müşteri hizmetleri hizmetinin de olmadığını görmüş oldum.

*edit: pazartesi evde bulunamadı girdikten sonra salı günü böyle bir alıcı yok girmişler. yani ben aslında yokmuşum. perşembe günü de iade işlemini başlattılar.

bence kargo da suç yok. zaten kim bireysel gönderisini ups ile gönderir ki? ups kullanan kurumsal şirketlerin ayıbı.
  • utanmaz usanmaz kargo şirketi. yaklaşık 8 gündür kargomu ellerinde tutuyorlar. umarım batarsınız zira geri kalan şirketlerin çoğu sizden daha iyi. sürat kargoyla yarışıyorsunuz rezillik ve kalitesizlik konusunda.
  • türkiye sınırları içerisindeki açık ara en kötü kargo firmasıdır.

ups.com ve ups.com.tr'de ayrı ayrı kargo sorgulama ekranları var. aynı zamanda sms ile de bilgi veriyor. işin enteresan tarafı bu 3 yerde size verilen kargo durum bilgileri birbirinden tamamen farklı oluyor.

bu dönemde yoğunluk ve gecikmeyi anlarım. ancak her aşamada barkodla takip edilen kargom ne durumda, tahminen ne zaman teslim edilir öğrenmek isterim. ups'te bunu yapmak imkansız.

örnek verelim, kargomuz istanbul dışında bir ile teslim edilecek:

sms: kargonuz 22'sinde teslim edilecek

ups.com:

22/04/2020, ıstanbul, turkey, çıkış barkod okuması
    21/04/2020, ıstanbul, turkey, varış barkod okuması

ups.com.tr:

22.4.2020, şubeye gönderildi, mahmutbey hub
    21.4.2020, mahmutbey hub şubeye gönderildi, kocaeli gebze ss

saatleri buraya yazmadım ama 3 farklı kaynaktaki hiçbir bilgi birbirini tutmuyor. kargonun nerede olduğu anlaşılmıyor.

buralarda bilgi alamayınca 0850 255 0066'u arıyoruz, bir ses kaydı kargomuzun 22'sinde teslim edileceğini (bugün 24'ü) söyleyip bırakıyor. hiçbir şekilde bir müşteri temsilcisi ile 30 saniye görüşüp kargonun durumu hakkında bilgi almak mümkün değil.

0850 255 0066 numarasının whatsapp'ına bakıyorsunuz, "paket durum bilgileri için 4440033 numaralı hattımızı arayınız" yazıyor. 4440033'ü arıyorsunuz, burayı kapattık 0850 255 0066'yı arayın diyor.

bu kadar saçma bir sistemi kurup devam ettirmek büyük başarı ups türkiye. tebrik ediyorum.

edit: 3 gün önce zar zor müşteri temsilcisine bağlandım. şaka gibi ama kendisi bana kargonun durumuna bakamadığını, muhtemelen pazartesi teslim edileceğini söyledi.
  • rezaleti yaşatan kargo firmasıdır. 1 hafta önce kurumsal firma tarafından kargoya verilen paketim sözde her gün dağıtıma çıkarılıyor ve asla tarafıma teslim edilmiyor. işin garip tarafı "paketiniz dağıtıma çıkarıldı, gün içerisinde teslim edilecektir" mesajını sistemlerinde gördükten sonra ayrı ayrı 2 gün oturduğum site içerisinde ups kargoyu dağıtım yaparken gördüm ve paket tarafıma teslim edilmedi. bugün ise "paketinizin teslimi ileri bir tarih için planlanmıştır" şeklinde farklı bir bilgi girmişler sisteme. müşteri hizmetlerini aradığımda 1 saat 10dakika dolduğu için hat düşüyor ulaşamıyorum. 50dk sonunda bir kez ulaşabildim takip numarasını söylerken telefon suratıma kapandı.
    rezilsiniz umarım en kısa sürede batarsınız.
  • görsel ya çok afedersiniz ama siz benimle taşak mı geçiyorsunuz lan? pazartesi teslim edilmesi gereken paketi iki kere dağıtıma çıkarıp sırf puştluk olsun diye mi getirmiyorsunuz? telefonla arıyoruz şube telefonu hep meşgul çalıyor. zoraki olarak kargo hizmeti veriyorsanız bırakın yapmayın amk bu işi!
  • rengine ve marka tasarımına bakınca amerikanın kirli işlerini gördürdüğü paravan şirket izlenimi uyandıran kargo şirketi.
hesabın var mı? giriş yap