şükela:  tümü | bugün
  • şahsımı telafisi imkansız bir zarara sokan kargo şirketidir.
    şöyle ki; 2017 yılında yurt dışı görevlendirme evrakımı bu kargo şirketi ile ilgili kuruma gönderdim. fakat kargo şirketi evrakı kaybetti ve bu nedenle görevlendirmem iptal oldu. e tabii hukuki süreç başladı bunun üzerine. 2 yıldır herhangi bir sonuç çıkmadı.
    kargo şirketi bir özür mesajı dahi göndermedi.
    ben de uğradığım hak kaybı karşısında hesap soramamanın verdiği acı ile iki yıldır motivasyonunu kaybetmiş bir halde çalışmalarıma devam ediyorum.
  • online alışveriş yaparken kargoda ups yazıyorsa almıyorum ürünü. siz anlayın artık.
  • 19 mayısta abd'den gelen kargo 21 mayısta istanbul'a varır. atlantik'i ve kıta avrupasını 2 günde geçen kargo istanbul'da 30 gün dinlendi. tabi ki okyanusu geçerken yoruldu garibim. daha sonra hadi türkiye'yi gezeyim diye kargom önce bursaya, sonra balıkesir'e , tekrar bursa'ya sonra da afyon'a gitmiş. oradan izmir'e 17 haziran'da gelmiş. hala bekliyorum. atlantik'i iki günde geçen kargom istanbul'dan izmir'e 42 gündür hala gelemedi. kargom geldiğimde dile gelip "ı love turkey. afyon's sucuk is the best" demesinden korkuyorum.
  • nolmuş lan bunlara!

zamanında ups gördüğüm zaman gözüm kapalı yapardım bir alışverişi, içim rahat ederdi. kargonun bulunduğu aracı haritadan takip bile edebilirdiniz, çok dakiklerdi.

şimdi ise bir kargoyu tuzla'dan maltepe'ye 5 günde getiremeyen bir firma olmuşlar. kargo yürüseydi o yolu 4 gün önce kendi gelirdi lan!

her gün "dağıtıma çıkıyor", bütün gün oradan oraya gezdiriyorlar herhalde bir hava alıyor kargo, sonra da şubeye geri dönüyor. şubeden telefonları açan yok, muhatap alacak birisi yok. müşteri hizmetlerini arıyorsunuz "pandemi var çoh yoğun" diyorlar.

lan pandeminin asıl patladığı ve insanların sanal alışveriş çılgınlığına sardığı zamanlar biteli 1,5 ay oldu! bütün kargo firmaları tökezledi ama bir yere kadar yoluna koydular işleri bir yerden sonra.

bunu yazdığıma inanamıyorum ama sürat kargo'ya bile rahmet okuturlar. türkiye'nin açık ara en kötü kargo firması şu anda. çok değil maksimum 1 sene önce en üst klasmanda olan bir firmanın şu anda kötünün de kötüsü durumunda olması akıl alır gibi değil.
  • içinde çok önemli resmi evrakların bulunduğu kargoyu kaybetmeyi başaran rezalet kargo firması. acilen kendileriyle olan anlaşmamızı fesh edeceğim. kargo nasıl kaybolur, lütfen birisi bana anlatsın.
  • türkiye'de hizmet veren en kötü kargo şirketi. sportinn'den aldığım ablamın doğum günü hediyesi olan ürünler ertesi gün kargoya verildi. 6 ocak'ta yola çıkan kargo 7 ocak'ta yenimahalle şube tarafından dağıtıma çıkarıldı. akşamüstü kargo neden teslim edilmedi diye kargo hareketlerini sorguladığımda kendisine yani bana teslim edilmiş olarak gözüktüğünü gördüm. kargo, güvenlik, danışma personeli ve işyerinde mesai saatlerinin tamamında bulunan şahsıma teslim edilmek yerine tanımadığım mesut lambacı isimli bir şahısa teslim edilmiş. mesut lambacı olmadığım ve bu ismi hiç duymadığım için müşteri hizmetlerini aradım. müşteri hizmetlerine ulaşmak zaten ölüm gibi. aradıktan sonra kargoya taşınmış gibi saçma sapan bir ibareyle not düşüldü ki adres işyeri adresim. ardından ankara hub şubeye yönlendirildi ibaresi girildi. sürekli müşteri hizmetlerini aramama rağmen, doğum günü hediyesi olduğunu belirtmeme rağmen ne müşteri hizmetlerinden bir dönüş var, ne de ortada kargo var. ankara içinde bekletilen kargonun tek sebebi o kargonun kayıp olmasından kaynaklıdır. bu kadar saygısız ve vurdumduymaz bir kargo şirketi olamaz. benim adresime gelmeyen bir kargo nasıl olur da başka adrese ve başka birine teslim edilebilir cidden aklım almıyor. anlaşmalı olarak bu firmayı kullanan sitelerden bile uzak durun.
  • dolu dolu "allah belanızı versin!" dediğim kargo firması..

sırf nasıl yalancı firma olduğuna bir örnek daha olsun diye oturup üşenmeden anlatacağım.

6 ocak 2021 çarşamba günü gratis'ten aldığım ürünler (yakınımdaki mağazalarda tükenmiş cilt bakım ürünleri) aynı gün kargoya verildi, şaşırdım, alışkın olmadığımız şeyler..

kısa çalışma ödeneğinden dolayı pazartesi - çarşamba - cuma çalışıyorum.

perşembe günü çalışmıyorum, "ups gönderiniz holy diver isimli kişiye telim edilmiştir. " diye mesaj geldi.. iş yerinde isek kargoyu bize yönlendirirler, yok isek de alan kişi ismini verir. mesajda benim adımın olması dikkatimi çekti ama önemsemedim.

cuma günü işe gittim, kargoyu alabilecek tüm arkadaşlarıma sordum, kimse teslim almamış.

hemen ups'yi aradım..

20 dakika hatta bekledim. bu arada ortalama ne kadar bekleyeceğinizi söylemiyor uzun akıllılar, öyle esir ediyorlar... neyse en sonunda bağlandım, durumu açıkladım. "tamam araştırılsın, size dönüş yapılır" dendi.. tamam dedim akşama kadar bilgi vermek için dönerler herhalde..

cuma geçti, cumartesi geçti, pazar geçti, pazartesi işe geldim, ne arayan var ne soran..

ups'yi tekrar aradım.
    yine 20-25 dk hatta bekledim.
    bu kez güvenliğe teslim edilmiş dendi. dönüşümlü gelen iki güvenlik elemanımız var, onların almasının mümkünatı yok ama yine de ikisini de aradım ve teslim almadıklarını öğrendim..

ups'yi tekrar aradım.
    yine 20-25 dakika hatta bekledim
    durumu belirttim. araştırma yapılacağını, çalışanların akşam 5'ten sonra geldiklerini o zaman sorulabileceğini, kamera görüntülerinin inceleneceğini, yazışmaların yapılacağını, vakit alacağını, en kısa sürede bana dönüş yapılacağını söylediler.

dün yani salı günü çalışmıyordum, ups'den arayan soran yok.

bugün çarşamba günü işe geldim, öğlene kadar bekledim yine arayan soran yok.

ups'yi tekrar aradım.
    yine 20-25 dakika bekledim. bu arada sinirlerime hakim olmak için dua ettim.. en son biri çıktı ve durumu sordum.

paket için araştırma yapıldığını, kayıp olduğuna dair kayıt alındığını ve gratis'e ücretinin tazmin edileceğini, benim de gratis'i arayıp tazmin talebinde bulunabileceğimi belirtti beyefendi..

ben paketin nerede olduğunu nasıl kaybolduğunu sordum, kemküm geveledi cevab veremedi..

döndüm gratis'i aradım. onlar da kayıtlarında öyle bir şey olmadığını, henüz ups'den öyle bir talep gelmediğini ama öyle bir talep geldiğinde de ürünleri tekrar gönderemeyeceklerini, ancak ücretini iade edeceklerini belirtti.

ben hışımla tekrar ups'yi aradım.. 35 dakika oldu, hala bekliyorum...

yalancı olduklarını gösteren noktalara gelince;

1- bana teslim etmediği ürünü benim adıma teslim ettiğini söyleyen mesaj atabiliyorlar.

2- kayıp paketin gratis'e tazmini için işlem yapıldığını benim de gratis'i arayıp tazmin talebinde bulunabileceğimi söylediler, oysa gratis'e ulaşan öyle bir talep yok. hatta paketin kaybedildiğine dair hiç bir talep yok.

3- telefonda bekletiyorlar ve tahmini bekleme süresi söylemeyerek, müşterileri bir anlamda kandırıyorlar.

bu kadar zamanımdan, paramdan, psikolojimdan çaldın..
    allah da senin belanı versin ups!...
  • ismine aldanmayın. kullandığım en kötü kargo firması olabilirler. şubeye gelen kargoyu 3 gündür teslim edemiyorlar. şubeye gidiyorum arabada diyorlar öylesine dolaştırıp geri getiriyorlar şubeye.

edit: gerçekten yurtiçi kargo'ya rahmet okuturlar. 5. gün gelmiş beni arıyorlar kargonuzu getirdik diye. e hayrını görün ihtiyacım kalmadı. aras , yurtiçi ,mng filan bunlar gerçekten sorunsuzlarmış. en kötü evinizde bulamazlar gider ararsınız en son kavga edersiniz getirirler. ups de ne eve geliyorlar ne ulaşabiliyorsunuz.

bir daha ups kargo kullanan siteden alışveriş yapmayı düşünmüyorum. fazla verip başka siteden alırım. hani siteniz için marka araştırması filan yapıyorsanız dikkate alın bence.
  • kargo paketini elinden düşüren kişi tarafından kurulması olası ünlem cümlesi.
  • yalan olmasın, bok atmayacağım, sorun yaşamadığım ancak kapıma atarlı bir kargocu eleman gönderen kargo firması.

apartman zili çaldı. bastım diyafona bastım. kim o dedim. gargooo dedi. kapıya geldi eleman. syu sen misin dedi, evet dedim. tc'ni söyle dedi. eyvallah abi dedim. baksan, yaş olarak benden küçük. neyse dedim, çok da şeyetmedim. emekçi çocuk zaten, bıraksın bari atarını bana yapsın.

hesabın var mı? giriş yap