şükela:  tümü | bugün soru sor
 • oha lan, ülkedeki başıboşluğa bak. bildiğin taş devri ekonomik uygulamaları yürürlükte. denetleyen, ceza veren olmazsa böyle oluyor işte.

  muz cumhuriyetlerinden tek farkımız adam gibi kaliteli muz yetiştiremiyor olmamız.

  edit: başlık başıma kalmış.
 • üzücü; ancak eğer gönderici ve ups kargo arasında bir sözleşme yoksa, ups kargonun hukuki sıkıntısının olmadığını düşündüğüm rezalet

  -gönderici kargo asistle anlaşmış alacağı bu firmadan.
  -kargo asist ise ups kargo ile anlaşmış, ona iş vermiş bu işi yap şunu tahsil et karşılığında benim şu kadar alacağım olsun demiş; ancak göndericinin bilmediği bir şekilde ups kargoya da borcu var

  -ups kargo gitmiş işini yapmış alacağı tahsil etmiş, sonra da bilançoda hem alacaklı hem borçlu olduğu tutara mahsup etmiş.

  göndericinin alacağı kargo asistten. yapmış olduğu anlaşma gereği bu tahsilat yapıldığı zaman göndericiye bu parayı ödemekle yükümlü. yani tahsil edilen parayı aynı seri numaralı banknotlarla ödeyecek diye bir şey yok. şu anda ödemesi gerekiyor

  ancak anladığımı kadarıyla kargo asist sıkıntıda ve ödeyecek imkanı yok

  bu durumda icra takibi yapacaksınız, onlar itiraz ederse dava açacaksınız, %20 kötü niyet tazminatıyla birlikte 1-2 sene içerisinde kesinleşir. sonrasında icra edilebilecek malı kaldıysa icra yapacaksınız. yoksa da iflasını istersiniz vs.

  sonuçta yapılan iş de bir ticaret. ticarette böyle sıkıntılar olabiliyor ne yazık ki

  bundan sonrası için önlem olarak malı doğrudan götürecek firmaya vermeniz daha sağlıklı olur
 • reyizciler ülkede herhangi bir şeyden şikayetçi olduklarında gidip reyizlerine başvurmalıdırlar. o şirketlere bu yüzsüzlüğü yapabilme gücünü veren ben değilim, vatandaşı da hak aramak için ekşi sözlüğüe mecbur bırakan ben değilim, reyizci bu beyefendi de gidip hakkını aksarayda arasın, rezlet puanım 0/10.
 • tam anlamıyla kargo asist rezaletidir. sözleşmeyi kiminle yaptıysan yükümlü olan odur. iş alt yükleniciye devredilmiş, paketi ups teslim etmiş falan filan, bunlar hep laf güzaf.

  burada paranın üstüne yatan açık ve net bir şekilde kargo asist'tir. şikayet sahibi masrafları ve temerrütü ilave ederek çatır çatır tahsil etmelidir parasını.
 • vallaha kardeş profile baktım da, siktirsin gitsin reise şikayet etsin, belki bir osmanlı tokadı da bu ak çomar için vurur, o çok sevdiği reisi.

  rezalet puanı 10 üzerinden 0 0 0 0

  bokunuzda boğulun.